Píšete si se svými kamarády, s rodinou nebo s partnerem přes chatovací aplikace? Všechny už využívají tzv. koncové šifrování, aby vaši komunikaci nemohl nikdo přečíst. To by se ale brzy mohlo změnit.
Rodiče mají povinnost pečovat o zdravý vývoj dětí. A děti jsou chráněné i proti zveřejňování informací z jejich života, které je mohou poškodit. Třeba tak, že se jim vrstevníci budou posmívat.
„Žadatelé o dávku musí už teď doložit bankovní účty, ale nově se úřady práce budou ptát rovnou bank,“ kritizuje změnu šéf neziskové organizace Iuridicum Remedium.
„Za mě ukládá data stejně jako jiná sociální síť. Nemyslím si, že je o něco nebezpečnější než třeba Facebook. To bych nemohla mít žádnou síť,“ říká pro iROZHLAS.cz influencerka Anette Rücker.
Některé neziskové organizace napadly policejní využití dronů u francouzské Ústavní rady. Stěžují si na to, že nasazení těchto bezpilotních prostředků může narušovat soukromí obyvatel.
Francie se chystá na letní olympijské hry v roce 2024. Bezpečnost mají zajistit kamerové systémy vybavené softwarem na rozpoznávání obrazu. Budou upozorňovat na podezřelé chování lidí.
Soudní dvůr Evropské unie rozhodl, že přístup veřejnosti k informacím o vlastnících firem je v rozporu se zákonem. Ustanovení unijní směrnice zrušil. Jde verdikt správným směrem?
Ještě se ani neposadí, ale už mají účet na instagramu. Rodiče často zakládají dětem účty na sociálních sítích hned po narození. Proč by měli být rodiče opatrní, vysvětluje reportérka Jana Magdoňová.
Obavy se týkaly především narušení soukromí a možného zneužití ze strany nedemokratických vlád. Použití nové technologie ohlásil Apple na začátku srpna.
WhatsApp oznámenou pokutu považuje za nepřiměřenou a chce se proti ní odvolat, informují tiskové agentury. Další členské země Evropské unie požadovaly vyšší pokutu.
Mezi Čechy přibývá těch, kteří se setkali se skrytým sledováním na internetu, prostřednictvím počítače nebo svého chytrého telefonu. Jak složité je dnes nabourat se někomu do soukromí?
Citlivé informace pochází z dokumentů, které jsou podle The Observer zřejmě součástí kalifornského soudního procesu mezi Facebookem a společností Six4Three.
Těžko se tomu věří, ale největší sociální síť na světě slaví patnáctiny. Ocitá se v nebývale těžkých časech, přesto je zatím její pozice neohrozitelná.
Poslanci upravili výjimky pro média nebo vědecké, výzkumné a statistické účely. Odmítli naopak snížit pod 15 let věkovou hranici, po jejímž dosažení by děti mohly samy využívat sociální sítě.
Systém odkrytý Snowdenem ale podle soudců nezahrnoval adekvátní pojistky, které by případnému zneužití zabránily, a vedl ke zcela necílenému sběru informací.
Adaptační zákon k evropskému nařízení GDPR o ochraně soukromí nebude schválen do května, kdy nařízení začne platit. Teprve 21. března se jím bude zabývat vláda. TV Prima to řekl Richard Brabec (ANO).
Čeští muži chtějí vysoké důchody, nespoří na ně ale dost. A dálnici D1 čeká v příštím roce kvůli opravám nejvíce uzavírek nejednou. Více v přehledu tisku, který připravil Radiožurnál.
Facebook začal australským uživatelům nabízet řešení jejich obav z takzvané porno pomsty. Své nahé fotky mu můžou soukromě poslat sami předem, aby pak síť mohla zabránit jejich zveřejnění někým jiným.
Reklama na internetu je byznys, ze kterého profitují mnohé společnosti. Google se teď rozhodl překonat pomyslnou hranici. Bude shromažďovat informace i mimo internet o prodejích v kamenných obchodech.
Češi jsou úspěšnější se žádostmi o takzvané digitální zapomnění. Po společnosti Google už chtěli odstranit odkazy na 21 tisíc webových stránek s citlivými informacemi. Americký internetový vyhledávač jim vyhověl skoro v polovině případů. Přitom loni v červenci to byla jen třetina, jak vyplývá ze statistik společnosti. O smazání odkazů můžou lidé žádat už víc než dva roky.
Web insecam.org nabízí záběry z asi tří set bezpečnostních kamer z České republiky, a to včetně kamer umístěných ve firmách nebo ve školách. Informuje o tom server Echo24.cz, podle nějž záběry na web umístil zřejmě ruský hacker.
Sociální síť Facebook podle belgických úřadů porušuje soukromí lidí. Mimo jiné je prý na internetu sleduje bez jejich souhlasu. Tvrdí to belgická Komise na ochranu soukromí. Americká společnost kritiku odmítá.
Letecké společnosti budou možná vládám automaticky předávat údaje o svých cestujících, tak to alespoň před časem navrhla Evropská komise a podporují to i země Evropské unie. Hlavně po nedávných teroristických útocích v Paříži tvrdí, že takové informace potřebují k tomu, aby mohly teroristy odhalit. Jenže s tím nesouhlasí někteří europoslanci a bez jejich souhlasu tato povinnost platit nezačne.
Policejní databáze DNA profilů se každý rok rozroste o tisíce nových vzorků. A zřejmě tomu tak bude i dál. Praxi v tomto týdnu posvětil verdikt Nejvyššího správního soudu. Ministerstvo vnitra chce pokračovat v praxi, kdy policie pachatelům úmyslného trestného činu bere vzorek automaticky. Při odhalování trestné činnosti je to prý jednoznačný přínos. V současnosti mají kriminalisté biologický otisk od víc než 160 tisíc lidí.