Dohodu oznámil právník prince Harryho. Londýnský vrchní soud loni v prosinci rozhodl, že se Harry stal obětí odposlouchávání telefonu ze strany mediálního domu Mirror Group Newspaper.
Michal Kolodziejczak upřesnil, že tajné služby ho měly odposlouchávat ve volebním roce 2019, kdy se Agrounie rozhodovala, jestli do voleb půjde jako politická strana.
Jedna kauza střídá před volbami druhou a jedno obvinění vytlačuje druhé. U nařčení prezidenta Miloše Zemana, že jej odposlouchává Bezpečnostní informační služba bychom se ale přesto měli zastavit.
Policie zajistila na serverech podezřelá zařízení, která nyní prozkoumají znalci. Pokud se podezření potvrdí, mohlo by jít o jedno z největších ohrožení kybernetické bezpečnosti na Slovensku.
Podle návrhu antimonopolního úřadu by přístup k datům povoloval soud. Sbírání a ukládání dat, tzv. data retention, řešil na podzim Ústavní soud a rozhodl, že to není v rozporu s českou legislativou.
Pokud vás policie odposlouchávala, měli byste se to zpětně dozvědět. Jenže v praxi dostane takovou informaci jen několik lidí, jejichž hovory stát monitoroval.
Policie použila v posledních dvou letech méně telefonních odposlechů. Zároveň se ale prodloužila jejich průměrná délka. Vyplývá to z analýzy ministerstva vnitra.
Americký Federální úřad pro vyšetřování (FBI) ani ministerstvo spravedlnosti nemají žádné důkazy, že by tehdejší prezident Barack Obama během loňské předvolební kampaně nařídil odposlechy Donalda Trumpa. Během slyšení v Kongresu to v pondělí řekl šéf FBI James Comey.
Odhalení Edwarda Snowdena o odposlouchávání telefonů americkou vládou přináší první žalobu. Nepodává ji však vláda na bývalého technika CIA, ale naopak jedna z nevládních organizací na vládu Spojených států.
Advokáti zatčeného Davida Ratha zpochybňují postup policie a státní zástupkyně v této kauze. Naposledy se ozvali proti tomu, že jejich klient byl odposlouchávaný nezákonně, protože je poslanec.
Lobbista Roman Janoušek měl údajně ovládat i dva ministry Nečasovy vlády. Podle serveru Aktuálně.cz a dnešního Blesku má jít o ministra zemědělství Petra Bendla a také ministra životního prostředí Tomáše Chalupu. Vyplývá to z výpisů z Janouškova mobilního telefonu ze září a října 2007.
Generální inspekce bezpečnostních sborů stíhá dva současné a jednoho bývalého policistu kvůli nezákonnému získávání telefonních výpisů. Jednou z podezřelých je policistka ze středních Čech, dalším pak policista ze severočeského Varnsdorfu se svým bývalým kolegou.
Stačí 2,5 milionu korun a můžete odposlouchávat téměř kohokoliv. Jak to? V zahraničí se začal prodávat mobilní pasivní odposlech, který je takřka neodhalitelný a především dostupný skoro pro každého. Hovor nebo SMS dokáže zařízení zaznamenat v reálném čase na vzdálenost i několika kilometrů.
Ministerstva spravedlnosti, vnitra a průmyslu totiž pracují na novele trestního řádu a telekomunikačního zákona, které upravují získávání citlivých údajů od mobilních operátorů. Nově by policie mohla o data žádat jen v případech závažné trestné činnosti, soud by zároveň měl počítat s tím, že o nařízeném sledování se dotyčný dozví.
Britský skandál s odposlechy dosáhl až na vlivného mediálního magnáta Ruperta Murdocha. Odpoledne se má dostavit před výbor britského parlamentu kvůli nelegálním odposlechům známých osobností zaměstnanci jeho novin. Před poslance předstoupí i Murdochův syn James a bývalá šéfredaktorka bulvárního listu News of the World Rebekah Brooksová.
Britská vláda odmítá, že by měla blízko k tiskovému magnátovi Rupertu Murdochovi. Britská média si totiž v souvislostí s kauzou nelegálních odposlechů všímají i premiéra Davida Camerona. Šéf britské diplomacie William Hague ale dal najevo, že ve stycích mezi vládními představiteli s činiteli Murdochovy společnosti nevidí nic divného.
Mediální magnát Rupert Murdoch se setkal s rodinou zavražděné třináctileté dívky Milly Dowlerové. Právě její případ do skandálů kolem nelegálních odposlechů přinesl zvrat. Nedělník News of the World přestal vycházet po 168 letech. Vaz mu zlomilo odhalení, že dával odposlouchávat celebrity, ale i oběti zločinů, nebo pozůstalé po vojácích padlých v Iráku a v Afghánistánu.
Ředitelka společnosti News International Rebekah Brooksová odstoupila ze svého postu. V minulosti byla také šéfredaktorkou listu News of the World, který zanikl minulou neděli kvůli nezákonným odposlechům.
Akcie společnosti News Corporation, mediálního impéria Ruberta Murdocha, kterému patří například respektovaný Wall Street Journal a nebo britské Timesy, během týdne propadly o 15 procent. Trh tak reaguje na aféru s neetickými odposlechy, které zneužívali reportéři jednoho z deníků patřících Murdochovi.