Vědci zjistili, že výroba jídla pro velké masojedlíky, tedy osoby, které snědí 100 a více gramů masa denně, uvolní přes deset kilogramů skleníkových plynů denně.
Nový výzkum nehodnotil jen náročnost potravin z pohledu využití půdy, vody nebo emisí skleníkových plynů, ale vedle těchto ukazatelů zkoumal také jejich vliv na lidské zdraví.
Česko se nyní potýká s nárůstem počtu nakažených, čemuž podle Kulveita bylo možné zabránit, ať už vyšší mírou proočkovanosti, nebo intenzivnějším testováním a trasováním kontaktů nakažených.
„Myšlenky suverenity a návratu ke státu, abychom zapomněli na Evropskou unii, mezinárodní organizace… To je přeci šílené v době internetu,“ říká v rozhovoru Jan Zielonka.
Konzumace alkoholu v jakémkoli množství je škodlivá pro lidský mozek, hustotu šedé hmoty negativně ovlivňuje i velmi střídmé popíjení. V nové studii to zjistili vědci z britské Oxfordské univerzity.
Dánské úřady uvedly, že v tuto chvíli nelze určit, zda je mezi vakcínou a výskytem krevních sraženin nějaká souvislost. Pozastavení má poskytnout čas k prošetření zpráv o krevních sraženinách.
Dalajlamu naočkovali v indické Dharamsale, kde od roku 1959 žije v exilu. „Tato injekce je velmi, velmi nápomocná pro prevenci závažných (zdravotních) problémů,“ uvedl.
Řada lidí nevěří vakcíně AstraZeneca, neboť v klinických testech ochránila méně dobrovolníků než další očkovací látky. Jenže v klíčové metrice – jak brání těžkému průběhu – je stejně dobrá jako ony.
Makléř Shore Capital Adam Barker uvedl, že AstraZeneca prodala svoje akcie Moderny, aby vydělala na jejich růstu. Akcie koupila v letech 2013 až 2016 a investovala do nich zhruba 400 milionů USD.
Největším problémem u již zavedených opatření je pak podle experta to, že přišla pozdě. Dosavadní modely šíření nemoci ukazují, že čím později jsou opatření zavedena, tím trvají déle.
Motivací pro výzkum, který vede Oxfordská univerzita a financuje vláda, je snaha dosáhnout větší flexibility při hromadném očkování a najít prostředek, jak se vypořádat s možným výpadkem dodávek.
Hospoda vítala hosty od roku 1566. Tou dobou Anglii vládla Alžběta I. Beránka a vlajku si oblíbila třeba takzvaná inkousťata, kam patřili J. R. R. Tolkien nebo C. S. Lewis.
Třetí fáze testů, která začala na konci srpna, zkoumá, jak odolní jsou očkovaní jedinci proti covidu-19. Předběžné výsledky třetí fáze vědci zveřejní v nejbližších týdnech.
Nový test vědců z Oxfordské univerzity by se mohl použít k masovému protestování obyvatelstva, které by ukázalo, zda se ekonomiky zemí postižených nákazou mohou znovu otevřít.
V prohlášení firma uvedla, že se u jednoho z účastníků studie objevily nevysvětlitelné zdravotní problémy. Informovaly o tom v úterý agentury AFP a Reuters.
Mluvčí společnosti Michele Meixellová upřesnila, že rozhodnutí bylo učiněno dobrovolně, podle standardního postupu, a doplnila, že okolnosti nyní posoudí nezávislá komise.
Od začátku sestavování před 18 lety se na čele žebříčku ARWU drží americká Harvardova univerzita. Oproti loňsku se nic nezměnilo ani na druhém až šestém místě.
Akademici z Oxfordské univerzity v článku uvedli, že v důsledku metodiky úřadu Public Health England mohou být mezi oběti koronaviru započítáni i lidé, jejichž smrt způsobí dopravní nehoda.
Dexametazon je kortikoid s protizánětlivými účinky, který se běžně používá například jako podpůrný přípravek při léčbě nádorů, kožních potíží nebo v očních kapkách.
Aktivisté sestavili seznam 60 soch, které by v rámci boje za rasovou rovnost měly zmizet. Jsou na něm sochy Rhodese, Cromwella, Kolumba nebo sloup se sochou Nelsona na Trafalgarskému náměstí.
Ačkoli klinické testování očkovací látky není dosud u konce, a není tedy jasné, zda je vakcína funkční, chce firma mít k dispozici zásoby pro případ, že by testy dopadly dobře.