Mezi zatčenými jsou i tiskaři, kteří údajně vyráběli falešné etikety jednoho z nejdražších francouzských vín Romanée-Conti a lepili je na lahve s obyčejným červeným vínem.
Bývalá ředitelka základní školy Drahomíra F. v úterý od soudu odešla s trestem dvou let vězení s odkladem na 30 měsíců. Na rozdíl od prvního rozsudku tentokrát senát uznal, že se dopustila podvodu.
Sběratelé i obchodníci s uměním považují falzifikáty za největší problém trhu. Existuje sice řada způsobů, které mohou ověřit například pravost obrazu. Nejsou ale vůbec jednoduché.
Čtyři ženy dostaly na začátku srpna tresty od Okresního soudu ve Vsetíně za zajišťování falešných certifikátů o prodělaném očkování proti covidu. Na podzim 2021 je prodaly 74 lidem.
Soudkyně odmítla, že by se Drahomíra F. dopustila podvodu, když předložila zfalšovaný vysokoškolský diplom. Ženě tak udělila dvacetiměsíční trest odnětí svobody s dvouletou zkušební lhůtou.
Novým důkazem by podle advokáta Marka Nespaly mohly být výsledky šetření, které provádí Úřad pro ochranu osobních údajů. Prověřuje, jak nemocnice nakládala s citlivými osobními údaji Miloše Zemana.
Po dvouletém vyšetřování středočeské kriminálky státní zástupce obžaloval exředitelku základní školy. Třináct let se podle něj prokazovala falešným diplomem. Nyní jí hrozí až osm let vězení.
Ženu byla odsouzena za dlouhodobé okrádání pacientů. Podle předsedy senátu Ivo Lajdy byl uložený sedmiletý trest nepřiměřeně přísný, soud přihlédl především k jejímu dosavadnímu řádnému životu.
„Využíval veškerých možností, ať bund, kapuci, mikiny, kšiltovky, brýle. Nechal si narůst vousy, využíval vozidla s tmavými skly,“ popsal Prokopovy taktiky podplukovník.
Slovenské soudy uznaly Ruska i Kočnera vinnými z padělání čtyř směnek v hodnotě téměř 69 milionů eur. Vůči rozhodnutí nejvyššího soudu se nelze odvolat.
Vila uprchlého Radovana Krejčíře je opět na prodej. Píše deník E15. A úředníci zabavili od začátku letošního roku přes 550 padělaných bankovek a mincí, informuje Právo. Více ve výběru z médií.
Nejvíce padělků mincí a bankovek bylo v českých korunách, celkem 377. Ve stejném období loni jich bylo 422. Počet padělků eur klesl na 170 z loňských 244 a v dolarech na 21 z loňských 32.
Spotřeba cigaret v Česku za poslední rok klesla až o 60 milionů kusů. Největší propad zájmu hlásí obchodníci za březen i duben - tedy v období, kdy v zemi platila opatření proti šíření koronaviru.
Nepřesně zachycené odpovědi nebo chybějící věty. Server iROZHLAS.cz získal dokládající rozpory v protokolaci kauzy, ve které se v roli poškozené objevila třeba Jiřina Bohdalová.
Verdikt padl na konci srpna, písemné vyhotovení trvalo přes půl roku. Na 213 stránkách soudkyně zdůvodňuje, proč zatím nepravomocně odsoudila Fröhlicha k osmiletému vězení a jeho manželku na šest let.
Sotolář dvakrát uznal pražského exprimátora Hudečka a další radní vinnými z porušování povinností při správě cizího majetku. Vrchní soud ale oba jeho rozsudky zrušil.
Bankovky se padělaly už před sto lety. Padělků prvních takzvaných státovek bylo zadrženo přes sto tisíc kusů. Jedny z nejnebezpečnějších padělků vyráběl třeba Bedřich Černý.
U civilního soudu se Bohdalová dožaduje milionů investovaných do falzifikátů. Ty nabízel VIP klientům banky její někdejší privátní bankéř Radek Pokluda.
Sám Huněk dlouhodobě popírá, že by cokoliv falšoval. Peníze prý zdědil po tetě, která měla údajně podíl v čokoládovnách Nestlé. Banka mu prý ale k dědictví odmítá přístup.
Zásah policie na pražském Žižkově souvisí s možným paděláním dokladů. Policisté si v úterý došli pro muže, na kterého byl vydán evropský zatykač. Státní zástupkyně chce pro zadrženého vazbu.
Při společné akci sedmi členských států Evropské unie, včetně Česka a Slovenska, proti penězokazectví bylo zadrženo 53 osob aktivních na takzvaném darknetu, anonymní sféře internetu.