Ostravský magistrát chce zajistit, aby se žáci tamních škol mohli zajít podívat do zařízení, kde pečují o postižené nebo o seniory. Slibuje si od toho zvýšení zájmu.
Postarat se o dítě, zatímco je matka samoživitelka v nemocnici. I v takových situacích by mohli ohroženým rodinám pomáhat terénní chůvy a rodinní asistenti.
Najít si bydlení, práci, školu, lékaře - právě s tím potřebují ukrajinští váleční uprchlíci pomoct nejčastěji. Zorientovat se v nové zemi jim pomáhají sociální pracovníci.
Po dívce policie bezúspěšně pátrá od roku 2018. Babičku dítěte poslaly soudy na osm let do vězení za týrání a opuštění holčičky, zanedbání její výživy a zpronevěru jejích dávek.
Šestiletá Valerie v roce 2017 beze stopy zmizela a dodnes se neví, co se s ní stalo. Sociální pracovnice si ničeho nevšimla, dítě přitom podle policie při jedné z kontrol ani neviděla.
Policisté prověřují postup sociálních pracovnic, které měly dohlížet na to, jestli se o Valerii a její tři sourozence babička Soňa Kvasničková pořádně stará.
Na ubytovny v Přerově se rodiny uchylují většinou kvůli dluhům. Jediným příjmem těchto lidí totiž často bývají jen sociální dávky, své pohledávky proto nemají z čeho splácet a přicházejí o bydlení. Takové zkušenosti mají sociální pracovnice přerovského magistrátu, které lidi v nouzi vyhledávají a nabízejí jim pomoc.
Lidí bez domova žije podle odhadů v Praze čtyři až pět tisíc. Jsou mezi nimi i cizinci, nejčastěji ze Slovenska. Pražský magistrát na péči o ně, ale i udržení pořádku ve vozech MHD vyčlenil 55 milionů korun.
Statisíce korun měla zpronevěřit sociální pracovnice z Děčína. Údajně si nechávala část kauce z bytů v domech s pečovatelskou službou a měla také zamlčet nález pozůstalosti.
Podmínečný trest šest měsíců vězení dostala od soudu sociální pracovnice Eva Babičková. Zanedbala prý dohled nad rodinou, když nedokázala zabránit týrání malého Dominika i jeho sourozenců. Brněnský městský soud ženu podmínkou potrestal už loni, proti tomu ale podala odpor.
Podmínkou potrestal brněnský městský soud sociální pracovnici, která měla dohlížet na rodinu týraného chlapce Dominika. Podle žaloby se situací v rodině zabývala jen povrchně a nereagovala na upozornění školy, že dítě je hladové a na těle se mu objevují podlitiny a jizvy.
Před brněnským městským soudem dnes stane bývalá sociální pracovnice Lea Petříčková. Žaloba ji viní z toho, že svou nedbalostí umožnila, aby rodiče sedmiletého Dominika mohli chlapce týrat.