18letý Tomáš je v Ústavu fyziky plazmatu veden jako mladší vědecký pracovník, je také držitelem mnoha prestižních ocenění a kromě jiného sestrojil zařízení, které umí čistit vodu od škodlivých látek.
Podle rozsudku obtěžoval Milana Kubka v soukromí i na veřejných místech. Čekal na něj před domem, kde Kubek bydlel, zvonil na něj a domáhal se jeho přítomnosti.
Předání zadrženého si policisté domluvili na pondělní poledne na Karvinsku. Samotné předání se uskutečnilo v jedné z budov hraničního přechodu, které policie využívá.
Podle dosud zveřejněných informací Čermáka zadržela polská policie na základě poznatků a popisu jejich českých kolegů. Čermák byl hledaný od srpna, kdy nenastoupil do vězení k výkonu trestu.
Oba muži figurují i v dalších kauzách. Tušl je ve výkonu trestu, má pravomocně potvrzený patnáctiměsíční souhrnný trest, Čermák si má odpykat 5,5 roku, trestu se ale vyhýbá.
Podle Jana Charváta z Institutu politologických studií FSV UK pracuje ministerstvo vnitra u svých pravidelných zpráv o stavu extremismu v ČR s terminologií popisující stav věcí před deseti lety.
Podle soudu se Čermák loni ve videu na facebooku vymezoval vůči novele pandemického zákona a podněcoval diváky, aby aktivně, i za použití násilí, zabránili jejímu projednání a přijetí.
Počet osob vstupujících do soudní budovy či do soudní místnosti nemá justiční stráž sama možnost ovlivnit, řídí se pokyny předsedy soudu nebo jím pověřené osoby.
Plzeňský soud potrestal pěti a půl lety vězení Tomáše Čermáka za podporu a propagaci terorismu. Měl se jí dopustit, když šířil na facebooku video, v němž se ohrazoval vůči novele pandemického zákona.
Čermák se loni ve videu na facebooku vymezoval vůči novele pandemického zákona a podněcoval diváky, aby aktivně, i za použití násilí, zabránili jejímu projednání a přijetí.
Patrik Tušl, obviněný za pronásledování a výtržnictví kvůli obtěžování šéfa České lékařské komory, odmítl u soudu obžalobu. Líčení bude pokračovat v březnu.
Advokát Luděk Růžička věří, že nic špatného neudělal. „Mluvil jsem o těch, co bojují s Banderovci, ne s Ukrajinci. Neřekl jsem nic špatného,“ reagoval pro server iROZHLAS.cz.
Za nenávistné výroky o Ukrajincích v nahrávce na sociálních sítích potvrdil Krajský soud v Praze Tušlovi desetiměsíční vězení. Proti rozsudku se ohradil. „Je to podvod, je to kampaň,“ vykřikoval.
Soudce v rozsudku vysvětluje například, kam až sahá svoboda slova a jak se liší běžné verbální trestné činy od těch, které člověk pronese na internetu.
Kladenský soud poslal ve středu dezinformátory Patrika Tušla a Tomáše Čermáka obžalované za nenávistné výroky o Ukrajincích do vězení. Rozsudek není pravomocný.
„Kdo z vás bude ochotný postavit se jim ve stejný den na odpor? Uděláme úplně stejnou protiakci. Jestli chtějí boj, tak ať to zkusí!“ prohlašovali Tušl s Čermákem ve videu na sociální síti.
„Kdo z vás bude ochotný postavit se jim ve stejný den na odpor? Uděláme úplně stejnou protiakci. Jestli chtějí boj, tak ať to zkusí!“ vyzývali ve videích na sociálních sítích Tušl s Čermákem.
Patrik Tušl a Tomáš Čermák jsou stíhaní policií za pronásledování zdravotníků během covidové pandemie. Čermáka navíc policie viní i z propagace terorismu.