Vznik videí odráží návrat zahraničních cestovatelů do Číny poté, co se země na tři roky izolovala během pandemie covidu-19. Pro Čínu však videa znamenají víc než jen podporu ekonomiky.
Podíl mladých Britů, kteří pravidelně sledují televizní vysílání, loni poprvé klesl pod 50 procent. Daří se naopak rozhlasu a videoobsahu na sociálních sítích YouTube a TikTok.
Youtubeři často ve videích pouze převypráví, co jim řeknou místní průvodci. Ti podle neziskových organizací často nešíří kontext událostí, ale pouze vládní narativ.
Prezident Pavel lákající na investice nebo premiér Fiala chválící hnutí ANO. Falešná videa jsou čím dál dokonalejší. Dokážeme umělou inteligenci chytit při činu?
Izrael se rozhodl zahraničním novinářům zveřejnit videa, která pořídili útočníci Hamásu 7. října, kdy napadli civilisty v Izraeli. Jedná se o odpověď na demonstrace na podporu Hamásu po světě.
Po sociálních sítích koluje tisíce videí z Izraele i Pásma Gazy, ne všechna jsou ale pravá. Za záběry z místa se vydávají třeba i oslavy fotbalových fanoušků nebo vojenská cvičení v Egyptě.
Na piano hrál odmala. Roky ale bojoval se silnou trémou. Až se nakonec rozhodl svou kariéru ukončit. Ke klavíru ale zanedlouho usedl znovu. Dlouhé koncerty vyměnil za krátká videa na sociální sítě.
Po rozpoutání války, kterou téměř před rokem začalo Rusko proti Ukrajině, vzrostl zájem českých uživatelů internetu o autentická videa z ruského prostředí.
Na neověřených záběrech jsou údajně ruští vojáci, kteří leží na zemi poté, co se vzdali mužům se žlutými páskami na pažích. Následně zazní střelba a video ukáže nehybné tělo.
Videa o využití Ozempicu na hubnutí se na tiktoku začala objevovat zhruba před rokem. Tehdy totiž americké úřady doporučily užívat na hubnutí lék Wegovy, který funguje na stejné bázi jako Ozempic.
Zákaz se vztahuje zejména na sofistikované nahrávky označované jako „deepfakes“, které označila za velký problém pro technologické firmy i celou společnost.
Nová armádní videa tvoří rychlé střihy, akční hudba a autentické hlasy vojáků. Touto kampaní se podle Denisy Hejlové z katedry marketingové komunikace na Univerzitě Karlově armáda přiblížila lidem.
Potírat a trestat - tak lze shrnout účel nové úderné jednotky v KLDR. Takzvaná Skupina 109 má odhalovat vojáky Korejské lidové armády, kteří potají sledují populární jihokorejské pořady.