„Generál Karel Řehka se opakovaně vyjádřil, že Ukrajinci, kteří bojují za svobodu svého státu, bojují i za Evropu,“ vysvětluje mluvčí armády Magdaléna Dvořáková.
Videa s devítiměsíčním mládětem tučňáka patagonského zhlédlo na sociálních sítích více než 1,9 miliardy lidí. Srdce diváků si získal především svým zavalitým a huňatým tělem, píše server Sky News.
Český turista čelí obvinění z šíření nepravd s úmyslem podněcovat veřejnost. Podle obhájce je ovšem stíhaný podle zákona, který už v Zimbabwe nějakou dobu neplatí.
„Když zatýkáte primátora v sedm ráno a lidé z protějšího paneláku odchází do práce, tak zkrátka někdo zapne na mobilu kameru,“ napsal Blažkovi zástupce šéfredaktora serveru Seznam Zprávy Radek Kedroň.
„Hráli jsme ho jako přídavek na koncertu Českého rozhlasu Plzeň. A stalo se z toho virální video, které proletělo celým světem,“ říká o coveru písně Nothing Else Matters cimbalistka Vlaďka Křenková.
Reklama, která zobrazuje hydraulický lis, jenž drtí řadu předmětů, jako hudební nástroje, televizory, knihy, fotoaparáty, plechovky s barvou, vyvolala na sociálních sítích negativní reakce.
Česká ministerstva zahraničí a zemědělství vědí pouze o jednom incidentu ze sociálních sítí. Přitom nebyl napaden řidič, ale z jeho kamionu bylo vysypáno několik přepravek s rajčaty.
Izraelští psychologové reagovali na spekulace místních médií, že Netanjahu má v úmyslu tento 47minutový záznam zvěrstev Hamásu z útoku na Izrael zveřejnit, aby šokoval světovou veřejnost.
Tartárie má být obří impérium a vyspělá civilizace, kterou elity mažou z map. Historička Kolenovská ale vyvrací argumenty a připomíná, že o bájné říši nemáme žádné doklady kromě konspiračního videa.
Na piano hrál odmala. Roky ale bojoval se silnou trémou. Až se nakonec rozhodl svou kariéru ukončit. Ke klavíru ale zanedlouho usedl znovu. Dlouhé koncerty vyměnil za krátká videa na sociální sítě.
V konkrétním sporu mezi Greenpeace a ČEZ dal soud za pravdu ekologům. Vložené záběry jsou v kontrastu s původní atmosférou, zachycují například vytěžené doly nebo lidi zakryté bílou plachtou.
Video zveřejněné na internetu patrně zachycuje vrchního představitele pro kulturu a islámskou nauku v provincii Gílán Rezu Caghátího při sexu s jiným mužem.
Účastníci podobných setkání jsou pečlivě vybíráni a prověřováni. I z tohoto důvodu se objevily pochybnosti nad pravdivostí videa. Analytik Tureček ale nevidí důvod pro to, aby to bylo sehrané.
Od pondělí internetem koluje video, na kterém Rusové zastřelili ukrajinského vojáka. Ukrajinská armáda zastřeleného válečného zajatce identifikovala. Jeho tělo je na okupovaném území.
Video zachycuje situaci, kdy poté, co neozbrojený ukrajinský voják zvolá „Sláva Ukrajině“, do něj Rusové s vulgárními nadávkami začnou střílet. Nahrávka na Ukrajině vyvolala celonárodní pobouření.
Policie odložila případ videa, ve kterém měl tehdejší prezidentský kandidát Petr Pavel vyzývat k otevřenému konfliktu s Ruskem. Bylo falešné, ale ne trestné.
Soše Svobody je ve videu uťata hlava volgogradskou Matkou vlastí. Názor části republikánů, kteří kritizují americkou pomoc Ukrajině, to ale nezmění, říká amerikanista Jan Beneš.
Ačkoliv zmíněná slova Babiš opravdu řekl, jde o manipulaci. Celé video na stránkách expremiéra svědčí o tom, že došlo k vystřižení části výpovědi tak, aby působila jako podpora protikandidátovi.
„Jediná možnost, jak situaci dovést do zdárného konce, je pomoct Ukrajině tu válku vyhrát. My to můžeme udělat právě tím, že vstoupíme do války s Ruskem,“ znějí v upravené verzi Pavlova slova.
Soudce v rozsudku vysvětluje například, kam až sahá svoboda slova a jak se liší běžné verbální trestné činy od těch, které člověk pronese na internetu.
„Když člověk sleduje celý videozáznam, je z toho jasné, že část ruských vojáků se opravdu chystala vzdát, ale část začala na Ukrajince střílet,“ uvedl Mychajlo Podoljak.
Video hovoří o údajně nebezpečné látce SM-102, kterou vakcíny obsahují. Ta ale ve skutečnosti nebezpečná není, bezpečnostní zpráva hovořila o rizicích chloroformu, který ale součástí vakcín není.
Děvčata podle deníku The New York Times sledovala sérii videí zvanou Blackout challenge. Ta spočívá v tom, že se člověk cíleně škrtí až do stavu, kdy omdlí.