Na havajském ostrově Maui stále probíhají rozsáhlé pátrací akce po pohřešovaných lidech. Týmy odborníků za pomoci vycvičených psů a speciální techniky vyprošťují pozůstatky těl z trosek.
„Nejprve odmontovali boční plech. Poté museli část plnícího otvoru opatrně odstřihnout. Chlapec byl následně předán záchranné zdravotní službě,“ uvedl mluvčí hasičů.
„Za každý nález je pes odměněn. Odměny jsou balonky, hračky. Mám zkušenost, že obdiv a povzbuzení, že jste šťastní, že vám místo označil, psovi v tu chvíli stačí,“ říká kynoložka Judita Vyskočilová.
Podle mluvčího pražských hasičů Martina Kavky šlo o náročný zásah, terén byl pro hasiče nebezpečný. Zemina byla jílovitá a velmi těžká, do výkopu navíc vtékala voda. Případem se bude zabývat policie.
Kočka uvízla ve zhruba 30centimetrové mezeře mezi dvěma domy a nezvládla se sama ani s pomocí majitelka dostat ven. Hasiči se nakonec museli ke zvířeti bezpečně provrtat.
Neštěstí se stalo v sobotu. Podle mluvčího hasičů Jana Dvořáka nelze očekávat, že by se k muži jednotky dostaly už během neděle. Práce postupují pomalu s ohledem na statické zabezpečení studny.
Jihokorejským potápěčům se v pondělí podařilo vytáhnout jedno tělo z potopené výletní lodě. Totožnost oběti zatím nebyla zveřejněna. Vyprošťovací práce dále komplikuje rozvodněný Dunaj.
Opilce spícího na mostním oblouku 12 metrů nad silnicí nebo vyděšeného a zraněného pštrosa letos zachraňovali čeští hasiči. A vyjížděli třeba i mezi dinosaury.
Dítě do roury z vlnitého plastu spadlo během procházky s babičkou. Otvor v zemi měl průměr pouhých 40 centimetrů. Na jeho dně bylo naštěstí pouze kamení a hlína, ale žádná nahromaděná voda.
Česká armáda se zatím musí obejít bez vyprošťovacích vozů pro obrněné transportéry pandur. Upozorňuje na to deník Právo. Vozy totiž neprošly vojenskými testy a zatím se je ani nepovedlo upravit.
VIDEO V ČLÁNKU. V Telči na Jihlavsku dělníci v pátek večer vyprostili bagr utopený ve Štěpnickém rybníku, a to po pěti dnech. Stroj do vysoké vrstvy bahna zapadl v pondělí asi třicet metrů od břehu. Jeho řidič čekal deset hodin na pomoc. Hasiči se k němu dostávali na speciálním člunu.
Francouzští záchranáři začnou po rozednění znovu prohledávat oblast jižních Alp, kam se zřítilo letadlo německé nízkonákladové společnosti Germanwings. Na lince z Barcelony do Düsseldorfu cestovalo 150 lidí. Podle francouzských úřadů nikdo nepřežil.
Zpoždění až čtyřicet minut vzniká na železnici kvůli uzavřené trati mezi Chlumcem nad Cidlinou a Velkým Osekem. Železničáři už začali s odstraňováním následků nehody nákladního vlaku u Převýšova. Opravné práce podle jejich předpokladů potrvají do konce týdne.
Pláž u vodní nádrže Márinka u Světce na Teplicku včera obsadili policejní potápěči. Zhruba dvě hodiny z vody vyzvedávali červenou Alfu Romeo. Vraku si o víkendu všiml policista, který se tam šel ve svém volnu osvěžit.
Vrak výletní lodi Costa Concordia je po dvou a půl letech opět na hladině a po moři urazil první metry ze své poslední plavby do Janova. Tam těžce poškozené plavidlo sešrotují. Složitá operace začala u ostrova Giglio dnes ráno a potrvá dalších několik dní.
U ostrova Giglio v Tyrhénském moři začínají přípravy na odtažení vraku lodě Costa Concordia. Půjde o největší námořní operaci tohoto typu v dějinách. Vrak mají sešrotovat v Janově, vzdáleném 280 kilometrů.
Do Přerova dorazil kompletně zrenovovaný vyprošťovací tank VT-72B. Ze svých záloh ho vyřadila armáda. Teď je tank po repasi a jednotce drážních hasičů bude sloužit při mimořádných zásazích, živelných pohromách a hromadných neštěstích.
Asi osmdesátka hasičů se dnes sjela do pražských Letňan, kde změřili síly ve vyprošťování osob z havarovaných vozidel. Už 19. ročníku Memoriálu Františka Kohouta se zúčastnilo 18 družstev z celé republiky a jedno až ze slovenské Nitry.
Nákladné a náročné vyprošťování obřího vraku u italského ostrova Giglio je zatím úspěšné. Po 19 hodinách se pomocí lan a jeřábů podařilo ztroskotanou výletní loď přesunout z útesů na umělou platformu a zcela napřímit.
S vrakem lodi Costa Concordia se zatím podařilo hnout jen o několik centimetrů. Inženýři se snaží loď narovnat a vyzdvihnout na hladinu. Zatím jde vše podle plánu. U břehů italského ostrova Giglio vyzvedávají obří vrak ztroskotané lodi na hladinu. Složitá operace, jejíž začátek se o tři hodiny zpozdil kvůli nepřízni počasí, by měla trvat 10 až 12 hodin, a skončí tedy zřejmě až po setmění.