Obyvatelé domků si je opravili za vlastní peníze a nechtějí si zvykat jinde. Generální ředitel firmy Heimstaden Jan Rafaj říká, že ty domky jsou ve špatném stavu a je potřeba je nahradit.
Rodinu Srbových úřady vystěhovaly z jejich domu v Královicích v roce 195 kvůli údajnému podezření z trestného činu pobuřování a ohrožení jednotného hospodářského plánu.
„Situaci nevyřeší komunikace přes média a ani neochota komunikovat či mlčení, takovéto postoje by vedly ke zbytečnému vyhrocení situace,“ uvedli správci.
Kambodžské jezero Boeung Kak zmizelo z mapy. Na jeho místě teď roste nová čtvrť pro bohaté a lidé, kteří žili na jeho březích, museli odejít. Jezero se stalo symbolem bezohledného řádění developerů spojených s místními zkorumpovanými politiky. Vypadá to jako příběh z doby divokého kapitalismu 19. století, je to ale dnešní situace v zemích třetího světa. Kambodža prožívá velký ekonomický boom, staví se továrny a byty, poptávka po půdě roste. A kdo má moc, může teď hodně vydělat.
V nejistotě a obavách z budoucnosti žijí senioři ze soukromé ubytovny v Havířově. Krajský úřad vede proti havířovské soukromé firmě AS Senior správní řízení a vlastník budovy dal firmě výpověď. Nemohoucím seniorům tak hrozí vystěhování.
Přesně za rok začne v Brazílii mistrovství světa ve fotbale, jehož finále se bude hrát na proslulém stadionu Maracaná, který prošel a stále ještě prochází rekonstrukcí, i když se na něm už hrál přátelský zápas Brazílie s Anglií. A tuto sobotu hostí soutěžní zápas Konfederačního poháru mezi Mexikem a Itálií. Přesto je Maracaná jedním velkým staveništěm, které navíc zapříčinilo životní utrpení tisíců místních lidí.
Justice zatím nebude řešit vystěhování domů v ostravské lokalitě Přednádraží. Podle zjištění Radiožurnálu totiž radnice vzala svůj návrh zpět. V ghettu stále zůstávají desítky romských rodin, přestože jim úředníci přikázali, aby domu kvůli havarijnímu stavu opustili.
Obyvatelé ostravského ghetta Přednádraží za sebou mají nervózní dopoledne. S napětím čekali na verdikt soudu o exekučním vystěhování. Jenže justice o tom oproti očekávání vůbec nejednala. Podle soudce totiž takový návrh z radnice vůbec nepřišel.
Obvodní radnice v Moravské Ostravě a Přívoze odmítá kritiku nevládních organizací kvůli situaci v ostravském ghettu Přednádraží. Podle vedení obvodu nedochází k žádnému porušování lidských práv, protože zhruba stovka lidí z této části města dostala nabídku na přestěhování z nevyhovujících domů do ubytoven.
Ghetto před ostravským hlavním nádražím právě prohlíží úředníci stavebního úřadu. Někteří nájemníci se odmítli vystěhovat a pokusili se dům provizorně opravit. Rozhodnutí o vystěhování ale podle mluvčí ostravské radnice stále platí.
Romové z ghetta před ostravským hlavním nádražím dávají od rána lokalitu do pořádku. Zametají ulice a zajišťují nebezpečná místa. Dvacítka rodin, která nájem řádně platila, se odmítá odstěhovat, i když to stavební úřad nařídil.
Obyvatelé ostravské ulice Přednádraží se dnes musí vystěhovat z domů, ve kterých bydlí. Včera o tom rozhodl stavební úřad. V budovách totiž několik měsíců nefunguje kanalizace a celkově jsou ve špatném stavu. Majitel domů se s městem nedokázal dohodnout, komu nefungující kanalizace patří. Také proto prý nezačal s nutnými opravami. Obyvatelé se teď musejí přestěhovat na ubytovnu, s čímž ale většina z nich nesouhlasí.
Kvůli špatným hygienickým podmínkám a nevyhovujícímu technickému stavu domů se musí do zítřka vystěhovat převážně romští obyvatelé ghetta v Ostravě-Přívoze. Majitel budov nechal zajít věci tak daleko, protože se nedokázal s úřady a městem dohodnout, komu patří kanalizace, která je už několik měsíců nefunkční. Úřady prý ale mohly zakročit, i když je vlastník neznámý.
Desítky Romů z ostravského Přednádraží obsadily radnici. Za úředníky se Romové vydali z obavy, že přijdou o střechu nad hlavou. Stavební policie by totiž údajně mohla nařídit úplné uzavření a vyklizení domů, ve kterých žijí. V nich už od minulého týdne neteče voda.
3:13
|Gregor Martin Papucsek, Michaela Vydrová|Historie
V maďarských kalendářích přibude další významný den. 12. duben má být Dnem maďarských vyhnanců z Československa. Připomínat má vystěhování 100 tisíců lidí maďarské národnosti po 2. světové válce z Československa na základě Benešových dekretů. O návrhu má dnes rozhodnout maďarský parlament. A zřejmě ho i schválí, protože je to vládní návrh.
Středočeský kraj ustupuje od záměru přestěhovat děti z Dětského domova Pyšely na Benešovsku. Rozhodlo o tom vedení kraje. Důvodem je výsledek anonymní ankety mezi svěřenci domova, kteří se stěhovat do nedalekých Chocerad nechtějí.