Soud zatykač vydal kvůli pravděpodobnosti, že Jun nebude reagovat na předvolání k výslechu, a také kvůli tomu, že existuje závažný důvod k podezření, že se dopustil trestného činu.
„Kolik Židů musí být zavražděno, aby společenství uznalo, že Izrael má právo na ochranu?“ ptá se Bartošek. „Nedomnívám se, že toto rozhodnutí zpochybňuje právo Izraele na sebeobranu,“ říká Gregorová.
Mezinárodní trestní soud vydal ve čtvrtek zatykače na izraelského premiéra Netanjahua a exministra obrany Galanta kvůli obvinění z válečných zločinů spáchaných v Pásmu Gazy.
Venezuelská prokuratura už dvakrát předvolala Gonzáleze k výslechu, opoziční představitel se ale nedostavil. Ve čtvrtek jej předvolala potřetí. Pokud se znovu nedostaví, vydají na něj úřady zatykač.
Katalánský expremiér Carles Puigdemont, který koncem října 2017 utekl ze Španělska před trestním stíháním, ve středu oznámil, že se ve čtvrtek vrátí do Barcelony.
Z vyjádření soudu plyne, že vyšetřovatelé stíhají novinářku podle paragrafu o veřejném schvalování terorismu s použitím hromadných sdělovacích prostředků či internetu.
Prokurátor Mezinárodního trestního soudu požádal o vydání zatykačů na lídry Hamásu i Izraele. V pořadu Pro a proti na Plusu o tom diskutují bývalý diplomat Michael Žantovský a arabistka Zora Hesová.
Mezi politiky, na které se Rusové zaměřili, je i devět Čechů. Například Ondřej Kolář, který ještě jako starosta Prahy 6 nechal odstranit pomník maršála Koněva.
„Nejsme účastníky statutu, neuznáváme to,“ sdělil Peskov. „Víme, že tam probíhají různé neveřejné procesy, které se dělají v tajnosti. Podle toho na takováto rozhodnutí pohlížíme,“ prohlásil.
Podle ukrajinského generálního prokurátora je kyjevská kancelář největším pracovištěm soudu mimo jeho sídlo v nizozemském Haagu. Zaměří se na válečné zločiny.
Na Putina totiž vydal Mezinárodní trestní soud (ICC) zatykač kvůli únosům ukrajinských dětí a Jihoafrická republika má povinnost se jeho rozhodnutím řídit.
Jihoafrický prezident Cyril Ramaphosa žádal Mezinárodní trestní soud, aby Putina během summitu nemusel kvůli obvinění z únosů ukrajinských dětí do Ruska zatknout, protože to by hrozilo válkou.
Podle pondělního prohlášení hongkongské policie tito bývalí zákonodárci, aktivisté a právníci „podporovali sankce s cílem zničit Hongkong“. Hrozí jim za to až doživotní vězení.
Zákon schválila horní komora ruského parlamentu. Předpokládá trest v podobě pokuty od 300 000 do jednoho milionu rublů nebo odnětí svobody až na pět let.
Jihoafrická republika má s Ruskem, tradičním spojencem Afrického národního kongresu, dlouhodobě blízké vztahy. K ruské invazi na Ukrajinu zaujal Johannesburg neutrální stanovisko.
„Můžeme se odkazovat na maďarské zákony a podle nich nemůžeme zadržet ruského prezidenta... protože statut Mezinárodního trestního soudu nebyl v Maďarsku veřejně vyhlášen,“ uvedla kancelář premiéra.
„Mezinárodní trestní soud musí zaujmout objektivní a nestranný postoj, respektovat imunitu hlav států a vyhnout se politizaci a dvojím standardům,“ uvedl mluvčí čínského ministerstva zahraničí Wang.
Putin poznamenal, že budoucnost mírového procesu závisí na vůli zahájit „smysluplnou diskusi s ohledem na současnou geopolitickou realitu“. Krizi na Ukrajině podle něj stále usilovně podněcuje Západ.
Státní příslušník Gruzie, označovaný jako tzv. vor v zakoně, je podezřelý ze závažných násilných trestných činů na území Spojených států. Momentálně se nachází ve vydávací vazbě.
Ruské úřady začaly vyšetřovat zprávy o mučení ve věznicích poté, co se na veřejnost dostalo video zachycující znásilňování spoutaného vězně ve vězeňské nemocnici v Saratovské oblasti.
Praha||Mikuláš Kroupa|Historie|Příběhy 20. století
„Ruce vzhůru, vzdejte se, jste zatčen,“ policejní věta, kterou si typicky představujeme při policejním zatýkání. Paměť národa shromáždila více než deset tisíc příběhů z války a komunismu.
Policie vydala zatykač na bývalou soudkyni nejvyššího soudu Wendelle Thélotovou, kterou Moïse letos začátkem roku odvolal. V poutech skončil i šéf prezidentské ochranky Jean Laguel Civil.
Sochor, který funkci honorárního konzula zastával do ledna roku 2007, byl v letech 2013 až 2017 ředitelem MHM EKO. Za tu dobu z jejích účtů podle majitelů zmizelo více než pět milionů dolarů.
I Če-jong stanul ve vedení Samsungu v roce 2014, kdy jeho otce a šéfa společnosti postihl infarkt. V roce 2017 byl zadržen na základě obvinění, že podplatil tehdejší prezidentku Pak Kun-hje.
Od července 2016 bylo zatčeno přes 77 000 lidí. Dalších zhruba 150 000 státních zaměstnanců, včetně soudců, prokurátorů či učitelů, přišlo kvůli podezření z napojení na Gülenovo hnutí o práci.
Morales stál v čele země od roku 2006, demisi podal pod tlakem demonstrací v listopadu. Obviněn je ze „vzpoury a terorismu“, vláda podala stížnost i k Mezinárodnímu trestnímu soudu v Haagu.