Po prohře v Sheffieldu v sobě kluci našli morál, který potřebujeme, chválil tým trenér Pardubic Baďouček

Hokejisté Pardubic si připsali třetí extraligovou výhru v řadě, v repríze finále z minulého ročníku zvítězili nad mistrovským Třincem 4:2. Východočeši předvedli dominantní výkon hlavně ve druhé třetině, ve které si vypracovali rozhodující náskok a ukázali sílu nabitého kádru Dynama.

Pardubice Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pardubičtí hokejisté slaví výhru nad Třincem

Pardubičtí hokejisté slaví výhru nad Třincem | Foto: Josef Vostárek | Zdroj: ČTK

Utkání se zlomilo ve druhé dvacetiminutovce. Do ní šly týmy za stavu 1:1, ale v prostřední části pardubičtí převzali iniciativu a odskočili o dva góly. A mohlo to být i o víc.

00:00 / 00:00

Poslechněte si, za co chválil pardubický trenér Václav Baďouček svůj tým

Nepovedené části zápasu litoval i třinecký útočník David Cienciala: „Druhá třetina byla od nás špatná, ale ve třetí jsme byli, myslím, lepší. Škoda, že nám to tam nespadlo v přesilovkách, protože jsme je nesehráli špatně. Škoda, že se tam něco neodrazilo.“

Čekání Třince na výhru venku

Třinec za sebou nemá dobrou první čtvrtinu základní části, v tabulce je až jedenáctý a stále čeká na první venkovní výhru. I přes porážku si ale chtějí vzít ze zápasu to pozitivní. „I když jsme prohráli, byly tam skvělé prvky, na kterých musíme stavět. Z téhle šlamastiky se dostaneme jen dobrými věcmi,“ popsal asistent trenéra Třince Marek Malík

V pardubickém dresu předvedlo nadprůměrný výkon hned několik hráčů, kromě brankáře Tomáše Vomáčky také útočníci Jiří Smejkal a Robert Kousal. Plný led byl ale hlavně kapitána Dynama Romana Červenky.

Ale jak je u něj zvykem, po zápasu v oblacích nelétal. „Slušné, oproti předchozím zápasům byl tento určitě lepší. Myslím, že jsme za stavu 3:1 klidně mohli odskočit víc, šancí bylo spoustu. Musíme dávat víc gólů a využívat šancí, co máme,“ popsal Červenka.

Potřetí vedl v extralize tým z pozice hlavního kouče Václav Baďouček a byla z toho třetí výhra v řadě. „Musím poslat velké uznání do šatny, protože asi málokdo ví, že jsme se ze Sheffieldu vrátili v 6 hodin ráno. Kluci v sobě našli morál, který potřebujeme, a odvedli perfektní výkon,“ těšilo po výhře nad mistrovským Třincem hlavního trenéra Pardubic Baďoučka.

Ota Gutwirth Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít