V evropské anketě Atletka roku byla Špotáková třetí, triumfovala Ennisová

Česká oštěpařka Barbora Špotáková obsadila v anketě Evropské atletické federace o nejlepší evropskou atletku uplynulé sezony třetí příčku. Více bodů než dvojnásobná olympijská vítězka v hodu oštěpem získaly jen první britská vícebojařka Jessica Ennisová a výškařka Anna Čičerovová z Ruska.

Letní olympijské hry Londýn 2012, LOH, oštěp, ženy. Česká reprezentantka Barbora Špotáková se zlatou medailí. | Zdroj: ČTK

Před pěti lety Jessica Ennisová vyhrála anketu o vycházející hvězdu, v níž letos mezi muži triumfoval český mistr Evropy v běhu na 400 metrů Pavel Maslák. Od té doby britská reprezentantka vyhrála mistrovství světa i Evropy.

Letos se navíc v Londýně na domácí půdě stala i olympijskou vítězkou v národním rekordu 6955 bodů, čímž se zařadila na páté místo historických tabulek. Dala ale o sobě vědět ještě jednou, když na mítinku v Götzisu předvedla výkon 6906 bodů a stala se první vícebojařkou od roku 1988, která dvakrát v sezoně překonala hranici 6900 bodů.

Výsledky ankety o nejlepšího mužského atleta sezony vyhlásí EAA v pátek. Slavnostní večer se uskuteční v sobotu 13. října ve městě St. Julians na Maltě.