Fábregas s Villou spasili Barcelonu. AS Řím si odvezlo debakl z Turína

Až góly Césca Fabregase a branka Davila Villy rozhodly o tom, že fotbalisté Barcelony neztratili v nové sezoně Primera División poprvé body. Svěřenci trenéra Tita Villanovy porazili v 6. kole nejvyšší španělské soutěže Sevillu 3:2.

Barcelona's Cesc Fabregas (R) is congratulated by Lionel Messi after scoring against Sevilla  during their Spanish First Division soccer match at Ramon Sanchez Pizjuan stadium in Seville September 29, 2012

Barcelona's Cesc Fabregas (R) is congratulated by Lionel Messi after scoring against Sevilla during their Spanish First Division soccer match at Ramon Sanchez Pizjuan stadium in Seville September 29, 2012 | Zdroj: Reuters

Barcelona už přitom na hřišti Sevilly prohrávala 0:2, když se v prvním poločase prosadil Trochowski a v úvodu toho druhého Negredo. Pak ale na trávníku zaúřadoval Césc Fábregas, který nejprve v 53. minutě snížil na rozdíl jediného gólu a minutu před koncem řádné hrací doby srovnal.

Domácí asi na závěrečné minuty utkání nebudou vzpomínat v dobrém, v nastavení totiž navíc neuhlídali Davida Villu a místo plného bodového zisku jim tak zbyly prázdné ruce. Podepsal se na tom i fakt, že Sevilla dohrávala od 72. minuty po vyloučení Garyho Medela v deseti.

Soupeř Sparty Praha v Evropské lize Atlético Madrid generálku na čtvrteční duel s českým týmem nezvládl, v baskickém derby podlehl San Sebastianu na jeho hřišti 0:2.

V italské Serii A museli debakl skousnout fotbalisté AS Řím. Svěřenci českého trenéra Zdeňka Zemana odjeli ze hřiště Juventusu Turín s debaklem 1:4. Skóre otevřel už v 11. minutě z trestného kopu Pirlo, z penalty zvýšil jen krátce nato Vidal a definitivně zlomil utkání ve prospěch Juventusu v 19. minutě Matri.

Římané se sice ještě zmohli na čestný gól, když se v 69. minutě prosadil Osvaldo, ale poslední slovo měli přeci jen domácí, konečnou podobu dal výsledku Giovinco.

Španělská fotbalová liga - 6. kolo:

Valencie - Zaragoza 2:0 (12. Feghouli, 59. Viera), Málaga - Betis Sevilla 4:0 (13. Joaquín z pen., 28. Saviola, 73. vlastní Amaya, 74. Isco), San Sebastian - Bilbao 2:0 (62. Griezmann, 72. Vela z pen.), Sevilla - Barcelona 2:3 (26. Trochowski, 48. Negredo -53. a89. Fábregas, 90.+2 Villa).

Italská fotbalová liga - 6. kolo:

Parma - AC Milán 1:1 (66. Galloppa - 50. El Shaarawy), Juventus Turín - AS Řím 4:1 (11. Pirlo, 16. Vidal, 19. Matri, 90. Giovinco - 69. Osvaldo z pen.).

Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít