Čeští hokejisté zdolali Lotyšsko 4:3 až po nájezdech

První přípravné utkání před světovým šampionátem česká hokejová reprezentace nakonec zvládla. V rámci Euro hockey challenge uhájila proti domácímu Lotyšsku neporanitelnost na mezinárodní scéně. Svěřenci kouče Hadamczika ztratili v závěru normální hrací doby v oslabení dvoubrankové vedení a tak musel o vítězi rozhodnout v nájezdech Jakub Petružálek.

Vítězství nad Lotyšskem vychytal v nájezdech Jakub Kovář

Vítězství nad Lotyšskem vychytal v nájezdech Jakub Kovář | Zdroj: ČTK

Český tým vedl v zápase s dobře sehraným soupeřem dvakrát o dvě branky, ale ve třetí třetině se k Holíkovi, Novotnému a Petružálkovi další střelec i přes několik dobrých příležitostí nepřidal.

V závěru navíc domácí nejprve v přesilovce snížili na rozdíl jedné branky. A 21 vteřin před třetí sirénou při hře bez brankáře vyrovnal Ankipans. Utkání dospělo přes prodloužení do samostatných nájezdů, kde o vítězství Čechu rozhodl ve čtvrté sérii Petružálek, který se dokázal prosadit i napodruhé.

Jak jste viděl dnešní zápas, ve kterém jste dlouho vedli, ale nakonec musely rozhodnout až nájezdy?

00:00 / 00:00

Rozhovor Petra Kadeřábka s Jakubem Petružálkem

Lotyši jsou tým, proti kterému se těžko hraje. Tři čtvrtiny hráčů spolu hrají celý rok KHL v Dinamu Riga a je to znát. Mají hru dobře organizovanou a nemůžete si s nimi být jistí do poslední minuty. Což dnes ukázali. Já jsem rád, že jsem to nakonec dotáhli do vítězného konce.

Kromě gólu ze hry jste dokázal Masalskise překonat i dvakrát při penaltách. Věřil jste si na tyhle dva totožně provedené nájezdy?

Takhle je jezdím i v KHL. Prostě jsem se rozhodl, že to takhle udělám. Viděl jsem při prvním nájezdu Lukáše Kašpara, jak gólman vyjíždí, dole je hodně rychlý, ale nahoře se mi moc nezdál. Tak jsem to zkusil do bekhendu a vyšlo to. Podruhé jsem si říkal, že nebude čekat, že udělám to samé. Vytáhl na mě hokejku, ale stejně se mi to podařilo umístit nad vyrážečku.

Pod vítězstvím se výrazně podepsal brankář Jakub Kovář. Co jste říkal na to, co dnes v brance předváděl?

Podržel nás. Je to kvalitní gólman. A když takového máte, je hned daleko větší předpoklad, že zvítězíte. Dneska jsme se o tom znovu přesvědčili. Kuba chytal výborně.

Zítra vás čeká další souboj s Lotyšskem. Bude v něčem jiný?

Budou ještě více namotivovaní. Tadyty, když to řeknu, slabší týmy se chtějí proti evropské špičce ukázat. Nemají co ztratit. My budeme muset znnovu dokázat, že jsme hokejová velmoc. Tím, že jsme je dnes porazili, nám to budou chtít o to více vrátit.

Utkání hokejové Euro Hockey Challenge v Rize:

Lotyšsko - Česká republika 3:4 po sam. nájezdech (0:1, 1:2, 2:0 - 0:0)

Branky a nahrávky: 37. Širokovs (Cipulis, Ankipans), 57. Sotnieks (Širokovs, Ankipans), 60. Ankipans (Cipulis, Tribuncovs) - 15. Novotný (Němec), 25. Holík (Kašpařík), 39. Petružálek (Kašpar), rozhodující nájezd Petružálek. Rozhodčí: Zviedritis, Ansons - Griskevics, Korsaks (všichni Lot.). Vyloučení: 3:5, navíc Petružálek (ČR) 10 min. Využití: 2:1. Diváci: 3532

Lotyšsko: Masalskis - Gavlinš, K. Redlihs, Tribuncovs, Cibulskis, Sontieks, Andersons, Porejs - Jekimovs, Macijevskis, M. Redlihs - Ankipans, Širokovs, Cipulis - Bukarts, Berzinš, Meija - Jass, Štals, Skvorcovs. Trenér: Ted Nolan
ČR: Jakub Kovář - Němec, Čáslava, Nakládal, Blaťák, Krajíček, Kudělka, Mojžíš - Kašpar, Novotný (41. Vampola), Petružálek - Tenkrát, Kreps, Veselý - Holík, Kašpařík, I. Rachůnek - Birner, Strapáč, Adamský (41. Klimek). Trenéři Alois Hadamczik a Josef Paleček

Jakub Kanta Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít