Ondřej Palát bodoval v NHL potřetí v řadě, asistenci má i Hemský

Dva čeští hokejisté se zapsali do statistik NHL. Zatímco asistence Ondřeje Paláta potvrdila vítězství Tampy Bay na ledě Ottawy, přihrávka Aleše Hemského neodvrátila porážku Dallasu v Chicagu.

Ondřej Palát (na ledě s číslem 18) přijímá gratulace od spoluhráčů po vstřeleném gólu | Zdroj: Reuters

Třiadvacetiletému Ondřeji Palátovi se v posledních zápasech daří a trenér Jon Cooper mu dává stále víc času na ledě, na ledě Ottawy to bylo víc než 20 minut.

Svůj sedmý bod v posledních třech zápasech si rodák z Frýdku-Místku připsal na konci po necelých osmi minutách třetí třetiny, kdy za brankou rozehrál akci Lightning a jeho následnou práci před brankářem využil Tyler Johnson ke vstřelení branky na konečných 4:2.

Dobré statistiky si v posledních utkáních Dallasu drží také Aleš Hemský, v Chicagu pomohl k prvnímu gólu v sezoně obránci Jordiemu Bennovi, který poslal Stars do vedení 2:1.

Dallas v utkání čtyřikrát vedl, domácí Blackhawks ale vždy dokázali vyrovnat a v prodloužení rozhodl o domácí výhře 5:4 Patrick Sharp.

Výsledky NHL:

Carolina - Boston 2:1 po sam. nájezdech (1:0, 0:1, 0:0 - 0:0)
Branky: 20. Dwyer, rozhodující sam. nájezd E. Staal - 35. Bergeron. Střely na branku: 36:20. Diváci: 17.212. Hvězdy utkání: 1. Chudobin (Carolina), 2. Rask (Boston), 3. J. Staal (Carolina).

Washington - Florida 4:3 (0:0, 3:2, 1:1)
Branky: 22. Ovečkin, 33. Laich, 40. Alzner, 46. Burakovsky - 24. Trocheck, 26. Olsen, 59. Bjugstad. Střely na branku: 26:32. Diváci: 18.506. Hvězdy utkání: 1. Laich, 2. Ovečkin (oba Washington), 3. Bjugstad (Florida).

Ottawa - Tampa Bay 2:4 (1:0, 1:3, 0:1)
Branky: 1. Turris, 28. Stone - 37. a 48. Johnson (na druhou Palát), 24. Hedman, 37. Stamkos. Střely na branku: 22:30. Diváci: 16.949. Hvězdy utkání: 1. Johnson, 2. Kučerov (oba Tampa), 3. Turris (Ottawa).

Edmonton - NY Islanders 5:2 (1:0, 1:1, 3:1)
Branky: 17. a 58. Hendricks, 21. Eberle, 43. Roy, 58. Fraser - 24. Boychuk, 60. Nelson. Střely na branku: 23:33. Diváci: 16.839. Hvězdy utkání: 1. Scrivens, 2. Eberle, 3. Hendricks (všichni Edmonton).

Colorado - Columbus 3:4 (1:1, 2:2, 0:1)
Branky: 1. Iginla, 26. Landeskog, 36. McLeod - 12. a 22. Dubinsky, 28. Johansen, 59. Savard. Střely na branku: 29:27. Diváci: 14.780. Hvězdy utkání: 1. Savard (Columbus), 2. Landeskog (Colorado), 3. Dubinsky (Columbus).

Anaheim - Nashville 4:3 po sam. nájezdech (1:0, 1:3, 1:0 - 0:0)
Branky: 13. Beleskey, 23. Perry, 58. Beauchemin, rozhodující sam. nájezd Kesler - 22. Ekholm, 34. S. Jones, 38. C. Smith. Střely na branku: 33:30. Diváci: 16.402. Hvězdy utkání: 1. Beauchemin, 2. Getzlaf (oba Anaheim), 3. Ellis (Nashville).

Chicago - Dallas 5:4 v prodl. (1:1, 2:2, 1:1 - 1:0)
Branky: 6. Saad, 24. P. Kane, 39. Bickell, 57. B. Richards, 62. Sharp - 25. a 45. E. Cole, 4. Jamie Benn, 23. Jordie Benn (Hemský). Střely na branku: 38:34. Diváci: 21.884. Hvězdy utkání: 1. Sharp (Chicago), 2. E. Cole (Dallas), 3. B. Richards (Chicago).

Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít