Vedení města zatím neplánuje zavést jinou kontrolu aut kamerami či radary. Podle radního Kratochvíla je kvůli uzavírkám ve městě obtížné město projet nějakou vyšší rychlostí.
Před šesti lety se chystalo úsekové měření u nemocnice. Ale dlouho se řešilo, jestli radary koupit, nebo pronajmout, zakázka se zrušila a plán radnice nakonec úplně opustila.
Systém je určený primárně k tomu, aby hlídal slepé úhly z čela a pravého boku autobusu. Řidičům pomůže předejít dopravním nehodám s chodci, cyklisty nebo řidiči motorek.
„Často, když připravuju film, vidím celý ten film v hlavě. Největší problém je, kolik procent z toho do obrazu v kameře dostanu,“ popisuje své postupy kameraman Posledního závodu.
Návrh obsahuje také výjimky, ve kterých případech bude možné sledování a rozpoznávání tváří na veřejných prostranstvích v reálném čas použít. Například při pátrání po dětech.
Pilotní program v lednu odstartuje ve městě Pučchon. Tamní úřady tak chtějí ulehčit práci lidem, kteří mají na starosti trasování obyvatel nakažených koronavirem.
Česká společnost Isolit-Bravo si stěžuje na nekvalitní odběrové tyčinky z Číny, píší Hospodářské noviny. A odklady splátek kvůli koronaviru podle Mf Dnes končí. Více ve výběru z médií Radiožurnálu.
Kamery zatím fungují v testovacím režimu. Pokud se ale systém osvědčí, v dalších letech by mohl pomáhat policistům s přestupky nejen v Praze 6, ale i na dalších místech.
Věk, náladu a další parametry zpracovává umělá inteligence, která se je naučila z databáze fotografií a videí. Obchodník přitom dostává jen anonymizovaná data, obraz se zpracovává jen v dané kameře.
Aplikace nastiňuje, kolika průmyslovým kamerám se každý ocitne na dohled. Lze si tak lépe udělat představu, co by znamenalo automatické rozpoznávání obličejů, které chce zprovoznit policie.
Celkově se v Česku vyskytuje 748 silničních kamer. Výsledky projektu Evropa v datech také ukázaly, že Evropa má v součtu víc silničních kamer než ostatní kontinenty dohromady.
Miniaturní kamery v jihokorejských motelech zabíraly ubytované páry. Policie obvinila čtyři Jihokorejce, kteří kamery do pokojů umisťovali. Natočené záznamy následně pouštěli online.
Videozáznam z palubních kamer v autě může v Německu posloužit jako důkazní materiál. V Karslruhe o tom rozhodl nejvyšší soud a ukončil tím několik let trvající spory o používání těchto minikamer.
Desetiletý William Etherton z anglického města Hull ztratil před čtyřmi měsíci videokameru. V sobotu svůj aparát ale dostal zpět. Vrátil mu ho obyvatel malého ostrova Süderoog u německého pobřeží.
Firmy vyvíjí technologie, které se snaží z lidské tváře vyčíst třeba genetické onemocnění, sexualitu, a nebo jestli daný člověk říká pravdu. Takový detektor lži vyvíjí firma z amerického Seattlu.
ROZHOVOR. Říká si Fotograf bez talentu a ve svých projektech prostřednictvím snímků naráží na různá sociální témata. V rámci jednoho z nich poslal fotoaparát mezi zcela náhodné lidi, a to na několik měsíců. Putovní kamera se k němu po ročním experimentu vrátila s 10 000 snímky a příběhy dvanácti lidí, kteří se vždy na měsíc stali jejími majiteli. Fotoaparát pak vydražil a obnos se věnoval na pomoc lidem bez domova. „Bezdomovci jsou společností často odsuzováni bez hlubší znalosti problematiky,“ vysvětlil pro Zpravodajský web Českého rozhlasu. Teď plánuje experiment číslo 2.
Kdo překročil povolenou rychlost na opravovaném úseku dálnice D1 u Ostrovačic, dostane už pokutu. Skončil totiž zkušební provoz kamer a pokuty dnes začal rozesílat Městský úřad v Rosicích na Brněnsku.
Zdánlivě dokonale promyšlený plán na rychlé zbohatnutí měli čtyři cizinci. O peníze chtěli obrat ostravské kasino. Pořídili si kvůli tomu špionážní vybavení i falešné pasy. Jejich trik ale nevyšel. Teď už jsou všichni členové mezinárodního gangu ve vazbě.
Americké ministerstvo energetiky schválilo stavbu největší kamery na světě. Až bude hotová, namontují ji do vesmírného teleskopu budovaného v Chile. Deset let bude pořizovat záznam, kterému se také říká film vesmíru.
Součástí uniforem městské policie v Děčíně se staly minikamery. Záznamy z nich slouží jako důkazní materiály při porušování vyhlášek a zákonů. Strážníci si ale pochvalují hlavně to, že lidé se díky technice chovají jinak a už nejsou tak vulgární nebo agresivní.
Zloději stále častěji kradou i včelí úly a vypátrat pachatele není snadné. Chovatelé si proto včelíny zajišťují nejmodernější bezpečnostní technikou. Michal Říha z Pravčic si po ztrátě čtyř úlů do zbylých nainstaloval i sledovací zařízení.
Jako první střední škola v Evropě využije Slovanské gymnázium v Olomouci kamery při výuce. Zaznamenají například důležitou část výkladu a kantoři budou pod jejich dozorem opravovat i některé písemky. Studenti si díky záznamu učení lépe zopakují, a pokud budou nemocní, znalosti si přes internet pohodlně doplní. I když je novinka pro kantory velmi náročná, našlo se prvních deset statečných, kteří ji vyzkoušeli.
Spor mezi právem na soukromí a právem na ochranu vlastního majetku musejí vyřešit samy české soudy. Uvedl to Generální advokát Soudního dvora Evropské unie, který posuzoval případ třebíčského novináře Františka Ryneše. Ten na dům své manželky umístil kameru, díky které se podařilo chytit vandaly.
Předávání cen Asociace českých kameramanů nepřineslo žádné větší překvapení, vyhráli favorité. Oceněnými snímky se staly film Hořící keř a seriál České televize Cirkus Bukowski. Cenu za celoživotní dílo si odnesl kameraman Vladimír Opletal.