Východem Česka se prohnaly silné bouřky, jednoho člověka zabil padající strom

Velmi silné bouřky, které ve středu večer zasáhly Moravu a Slezsko, mají jednu oběť. V Českém Těšíně zabil padající strom člověka. Informovala o tom mluvčí moravskoslezských hasičů Kamila Langerová. Kvůli bouřkám byla omezená silniční i železniční doprava v Olomouckém a Moravskoslezském kraji. Na silnice a tratě tam popadaly stromy, někde byly problémy s dodávkami elektrického proudu.

Olomouc/Ostrava (Aktualizováno: 6:15 20. 6. 2024) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jednotka hasičů Správy železnic z Ostravy zasahuje u pádu stromů vlivem vydatného deště.

Jednotka hasičů Správy železnic z Ostravy zasahuje u pádu stromů vlivem vydatného deště. | Zdroj: Správa železnic

„Evidujeme jednu mrtvou osobu, bylo to po pádu stromu v Českém Těšíně,“ řekla mluvčí moravskoslezských hasičů Kamila Langerová. Podle policistů byla 51letá žena ve stanu na volné ploše spolu s mužem, kterému se podařilo utéct. Okolnosti neštěstí vyšetřují.

Bouřky se podle ní vyskytly na území celého kraje, „Šlo to od Bruntálu, přes Opavu, Ostravu a dále směr Třinec,“ uvedla. Kvůli bouřkám měli moravskoslezští hasiči kolem 600 výjezdů.

Extrémní teploty jsou tady. Ohrožují Amazonii i olympiádu. Výstrahy platí pro desítky milionů lidí

Číst článek

Napilno měli i hasiči Správy železnic, popadané stromy omezily provoz vlaků v Moravskoslezském a Olomouckém kraji.

„Jednotka hasičů Správy železnic z Ostravy zasahuje u událostí vzniklých vlivem vydatného deště: větve a stromy zasahující do trati a zaplavená světla nádraží Ostrava Střed. Situaci zhoršuje výpadek napájení trakčního vedení ze strany ČEZ a nesjízdnost silničních komunikací," sdělil mluvčí hasičů Správy železnic Martin Kavka ve středu po 21.00. Na síti X pak zveřejnil fotografii zaplavené silnice.

Bouřky a vydatné deště se podle informací Českých drah na síti X dotkly například tratí mezi Ostravou a Opavou, Ostravou a Frýdkem-Místkem, Ostravou a Krnovem a Jeseníkem a Krnovem.

Doprava je omezená i na státních hranicích v úseku Mikulovice – Glucholazy – Jindřichov ve Slezsku, důvodem je zaplavená trať v Polsku. V místě je zavedena náhradní autobusová doprava. Kolem 23.30 zůstával podle Kavky problém v úseku Svinov – Opava, kde popadaly stromy na trakční vedení, zprovoznění předpokládá do čtvrtečních 5.00.

Český hydrometeorologický ústav krátce po 20.30 informoval, že velmi silné bouřky se přesunují z Olomouckého kraje do Moravskoslezského kraje.

„Lze očekávat nárazy větru kolem 75 km/h, kroupy okolo tří centimetrů a přívalové srážky,“ uvedli meteorologové. Odpoledne na facebooku upozornili na výskyt supercely na Svitavsku s postupem na Olomoucko. Výstraha před velmi silnými bouřkami platila do středeční půlnoci.

mik, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme