Malé finanční úřady ve 23 městech se rušit nebudou. Shodla se na tom koalice

O služby finančního úřadu by obyvatelé menších měst přijít neměli. Koaliční rada našla kompromis. Do 23 míst, kde finanční správa chtěla úřad zrušit, budou dva zaměstnanci na úřední dny dojíždět. Ministr financí Andrej Babiš z hnutí ANO návrh ještě projedná se starosty z dotčených obcí.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Finanční úřad v Hořovicích na Berounsku

Finanční úřad v Hořovicích na Berounsku | Foto: Petr Kološ

„Služba finančních úřadů bude zachována, každopádně budeme 2. září jednat se starosty dotčených obcí," uvedl šéf Generálního finančního ředitelství Martin Janeček a dodal:

„Jednání bude také o tom, aby nám umožnili hledat lepší řešení, jak tyto služby poskytovat a najít konsenzus v tom, že finanční správa bude zajišťovat v pondělí a ve středu v úřední hodiny služby občanům po celý rok v obcích, kde mělo být 23 úřadů zrušeno.“

„Měli by to být specialisté na daň z nemovitosti a měli by to být specialisté na daň z příjmů fyzických osob a osob samostatně výdělečně činných," řekl o dvojici pracovníků po jednání Sobotka, který dohodu vnímá jako pozitivní posun.

Janeček zároveň řekl, že tím, že v obcích bude zajištěno poskytování služeb, finanční správa naplní definici územního pracoviště a nebude potřeba měnit příslušnou vyhlášku.

Záměr zrušit 23 finančních úřadů kvůli úspoře sta milionů korun kritizovali dotčené obce, poslanci ale i premiér Bohuslav Sobotka.

Jednat se má o malé pobočky, kde dnes pracuje většinou méně než 11 lidí. Jejich fungování je prý neefektivní a představují finanční i organizační zátěž.

ČTK, Věra Pfeifferová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme