Ostatní strany rozpad Čtyřkoalice čekaly
Rozpad Čtyřkoalice většina ostatních parlamentních stran očekávala. Předsedu sněmovny a ODS Václava Klause však tak rychlý spád událostí překvapil: "Já nevidím důvod, abych se nad tím uškleboval nebo něco takového říkal."
Úsměv vyloudil rozpad Čtyřkoalice na tvářích komunistů. Miroslav Ransdorf k tomu připomněl Masarykův výrok, že státy se udržují a rozvíjejí na myšlenkách, ze kterých vznikly, což podle Ransdorfa platí i o politických stranách: "U zrodu Čtyřkoalice nebyly žádné myšlenky, jen zájmy."
Naproti tomu dnes už bývalý lídr Čtyřkoalice Karel Kühnl při oznámení své rezignace vyzdvihl nejenom základní myšlenky Čtyřkoalice, ale také její úspěchy. "Nejenom, že jsme byli velmi úspěšní až vítězní dvakrát v senátních volbách, ale také se nám podařilo ochránit Ústavu před chystaným znásilněním." Vicepremiér a předseda ČSSD Vladimir Špidla reagoval stručně: "Myslím si, že by se měli v první řadě přejmenovat. Název už opravdu vůbec neodpovídá podstatě." Dál už rozpad Čtyřkoalice komentovat nechtěl, protože to je pro sociální demokraty podle Špidly nepodstatná politická událost.
<!-- Naopak Unie svobody se cítí být na zásadní křižovatce. Lidovci jí nabídli jednání o společných volebních kanddiátkách. Unionisté zatím nereagují. Pouze se jim nelíbí, že na kandidátkách zůstává lidovec Miloslav Kalousek, což vyvolává názorový střet mezi šéfem KDU Cyrilem Svobodou a předsedkyní unionistů Hanou Marvanovou. <p>"Tvrdím, že Miloslav Kalousek není věrohodným politikem a divím se panu Svobodovi, z jakého důvodu ho nyní hájí." <p> Já nehájím jednotlivce, já hájím princip. To je vůle našich členů." -->