Přehled tisku: průběh zatčení Sáliha Muslima, nedostatek berlí či špatně recyklovatelné plasty
V sobotních novinách se například dozvíte, kdy máte jako pacienti nárok na odvoz sanitkou, tématu se věnovala Mladá fronta DNES. Lidové noviny se zaměřily na okolnosti zatknutí kurdského lídra Sáliha Muslim. Regionální Deník zase upozorňuje na nedostatek vhodných berlí pro pacienty. Deník Právo pak informuje, že více než třetina plastů se nezrecykluje a končí na skládce. Více si přečtěte v přehledu tisku, který sestavil Radiožurnál.
Mladá fronta DNES
Do špitálu sanitkou, zpět pěšky a ve tmě, tak zní sobotní titulek Mladé fronty DNES. Deník se věnuje tomu, kdy mají pacienti nárok na odvoz sanitkou. Ne každý, koho do nemocnice přivezou záchranáři, má totiž zaručený i odvoz zpět domů. Pojišťovny proplácí cestu jen v případě, že pacient není bez pomoci schopný pohybu nebo má špatnou imunitu.
Lidové noviny
Pravděpodobný průběh zatčení kurdského lídra Sáliha Muslima v Praze popisují sobotní Lidové noviny. Podle deníku k němu nejspíš došlo na základě podnětu z Turecka, které na Sáliha Muslima vydalo zatykač kvůli údajné účasti na terorismu. V databázích Interpolu totiž kurdský politik nebyl, českou polici tak na jeho účast na blízkovýchodní konferenci možná upozornili agenti turecké tajné služby. Kurdského lídra nakonec tento týden v úterý Městský soud propustil na svobodu, doplňují Lidové noviny.
Ministr vnitra nechal přezkoumat zadržení kurdského politika Sáliha Muslima
Číst článek
Regionální Deník
Řada českých pacientů se nedostane k vhodným berlím nebo chodítkům, které jim předepíše lékař. Upozorňuje na to regionální Deník. Třetina zdravotnických pomůcek, ze kterých můžou lékaři vybírat, totiž ve skutečnosti na trhu není. Ministerstvo zdravotnictví proto plánuje udělat pořádek v oficiálním seznamu pomůcek.
Regionální Deník píše, že důvodem nedostatku vhodných zdravotnických pomůcek není snaha obchodníků vydělat. Příčinou je podle deníku praxe některých výrobců, kteří u českých úřadů pomůcky zaregistrují, ale do prodejen je nikdy nedodají anebo je po krátké době stáhnou. V oficiálním seznamu ministerstva zdravotnictví ale nadále zůstávají a lékaři s nimi stále počítají.
Právo
Víc než polovina tříděných plastů se nezrecykluje a skončí na skládce. Deník Právo píše, že nejčastějším důvodem je buď špatná kvalita, nebo znečištění plastů. Situaci zhoršuje i nedávné omezení odvozu odpadů do Číny a také to, že vyrábět plasty je mnohdy levnější, než jejich recyklace.