Výběr médií: Češi si mohou určovat výše platů. Více také chodí do kina
Návštěvnost kin se blíží úrovni před pandemií koronaviru. Za první pololetí letošního roku do nich přišlo téměř 6,5 milionu lidí, píše deník E15. Podle Hospodářských novin si zaměstnanci můžou diktovat výši platu. Pokud jim totiž zaměstnavatel nevyhoví, není pro ně problém najít si jinou práci. Více ve výběru z médií, který sestavil Český rozhlas.
E15
Návštěvnost kin v Česku se za první pololetí letošního roku přiblížila úrovni před pandemií koronaviru. Všímá si toho čtvrteční ekonomický deník E15.
Do kin za prvních šest měsíců podle statistik Unie filmových distributorů přišlo necelých 6,5 milionu lidí. Kina zatím ani nijak výrazně nezdražovala vstupné. To se má ale na podzim změnit.
Růst platů se nekoná. Odbory se s lídry koalice nedohodly na jejich letošním navýšení kvůli inflaci
Číst článek
Hospodářské noviny
Zaměstnanci si díky současným tržním podmínkám můžou diktovat výši platu. A pokud jim zaměstnavatel nevyhoví, není pro ně v současnosti problém najít práci jinde. Tématem se zabývají čtvrteční Hospodářské noviny.
Podle nich mají zaměstnanci k vyšším nárokům ideální podmínky – nezaměstnanost je například rekordně nízká. Firmám se tak vyplatí si stávající zaměstnance udržet.
Mf Dnes
Naděje na dožití v Česku se za posledních dvacet let sice prodlužovala, liší se ale v jednotlivých krajích. Upozorňuje na to Mf Dnes. Rozdíly v regionech se navíc prohloubily.
Mezi faktory, které naději dožití ovlivňují, patří kromě kvality životního prostředí a dostupnosti zdravotní péče taky třeba vzdělávání. Například ve srovnání se státy Evropské unie je ale naděje dožití v Česku podprůměrná.