Ruská aktiva zůstanou nadále zmražená. Země G7 zvažují další sankce proti Rusku

Skupina ekonomicky vyspělých zemí G7 zvažuje další sankce proti Rusku. Chce omezit nerovnováhu ve světové ekonomice. Vyplývá to ze závěrů zasedání ministrů financí a guvernérů centrálních bank jejích členských států, tedy USA, Kanady, Japonska, Británie, Německa, Itálie a Francie.

Sledovali jsme online Banff Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Guvernér italské centrální banky Fabio Panetta, guvernér kanadské centrální banky Tiff Macklem, italský ministr financí Giancarlo Giorgetti a kanadský ministr financí François-Philippe Champagne na zasedání ministrů financí a guvernérů centrálních bank zemí G7 v Banffu v kanadské Albertě.

Guvernér italské centrální banky Fabio Panetta, guvernér kanadské centrální banky Tiff Macklem, italský ministr financí Giancarlo Giorgetti a kanadský ministr financí François-Philippe Champagne na zasedání ministrů financí a guvernérů centrálních bank zemí G7 v Banffu v kanadské Albertě. | Foto: Todd Korol | Zdroj: Reuters

Zástupci členských zemí se v kanadských Skalistých horách shodli, že je třeba společně pochopit, jak „netržní politiky a praktiky“ narušují mezinárodní hospodářskou bezpečnost.

Ruští vojáci ničí ukrajinské pozice. Vytváříme nárazníkovou zónu podél hranic, řekl Putin

Číst článek

Dokument výslovně nejmenuje Čínu, ale zmínky USA a dalších ekonomik G7 o netržních politikách a praktikách se často týkají čínských státních dotací a čínského hospodářského modelu založeného na vývozu, píše agentura Reuters.

Místopředseda Evropské komise Valdis Dombrovskis uvedl, že pokud snahy o dosažení příměří na Ukrajině selžou, prozkoumají státy G7 všechny možné varianty, včetně „dalšího zvýšení sankcí“. Ruská státní aktiva zůstanou zmražená, dokud Moskva neukončí válku a nezaplatí za škody, které způsobila Ukrajině, stojí v závěrech.

kce, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme