Ukrajina poprvé zasáhla stíhačku v Rusku, téměř 600 kilometrů od fronty, tvrdí rozvědka

Ukrajina poprvé zasáhla stíhací letoun Su-57 na ruském území, a to téměř šest set kilometrů od frontové linie. Tvrdí to ukrajinská vojenská rozvědka (HUR) a dosvědčovat to mají satelitní snímky ze sedmého a osmého června. Dosud se Ukrajině dařilo zasahovat ruské letouny jen na frontě.

Sledovali jsme online Kyjev Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

„Zneškodnění Su-57 je prvním takovým případem v historii,“ uvedla HUR. Letoun byl údajně poškozen 589 kilometrů od frontové linie na letišti Achtubinsk v Astrachaňské oblasti na jihu Ruska, píše Kyiv Independent.

‚Stojíme po boku Ukrajiny. Nezalekneme se,‘ vzkázal Biden Kyjevu na jednání s Macronem

Číst článek

Na satelitních snímcích ze sedmého června je letadlo ještě v pořádku, o den později je na něm ale vidět poškození výbušninou. Právě tehdy Rusko hlásilo dronové útoky na několik regionů včetně Astrachaňské oblasti.

Minulý měsíc se Ukrajině podařilo sestřelit několik ruských letounů Su-25, které jsou používané k letecké podpoře pozemních jednotek, připomíná Kyiv Independent. To ale bylo na frontové linii a ne za ruskými hranicemi, jako v tomto případě.

Su-57 je nejmodernější stíhačkou, kterou má ruské letectvo k dispozici, a používá jich jen několik kusů.

hof Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme