‚Jde o akt lásky.‘ Papež František vyzval obyvatele amerického kontinentu k očkování proti koronaviru

Papež František ve středu vyzval k očkování proti covidu-19. Podle něj jde o akt lásky, který očkovaný člověk prokazuje svým blízkým a celé společnosti. Podle papeže díky vakcínám existuje naděje, že epidemie covidu-19 skončí. Stane se tak, pokud bude očkování dostupné všem, řekl papež, který již dříve kritizoval nerovnou distribuci očkovacích látek ve světě.

Vatikán Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Papež se v projevu vyhnul přímému odsouzení vojenské junty v Barmě.

Podle papeže díky vakcínám existuje naděje, že epidemie covidu-19 skončí (ilustrační foto) | Foto: Remo Casilli | Zdroj: Reuters

Papež František podpořil očkování proti covidu-19 opakovaně. Hlava katolické církve se nechala naočkovat letos v březnu, Vatikán navíc podal několik stovek dávek také lidem bez domova.

Arkansas hlásí rekordní počet hospitalizací s covidem. Patří k nejméně naočkovaným státům USA

Číst článek

„Nechat se naočkovat preparáty schválenými úřady je akt lásky,“ uvedl papež ve videu zaslaném v rámci kampaně It's up to you, která má podpořit očkování v USA a v dalších zemích na americkém kontinentu.

„Nechat se naočkovat je jednoduchým způsobem, jak podpořit obecné blaho a pečovat o ostatní, a především ty nejzranitelnější, lidi,“ dodala hlava katolické církve.

Podle papeže vakcíny dávají naději, že epidemie covidu-19 skončí. „Ale jen pokud budou dostupné (vakcíny) všem a budeme mezi sebou spolupracovat,“ dodal papež František. V minulosti hlava katolické církve opakovaně kritizovala nerovnou distribuci přípravků proti covidu-19 mezi bohatými a chudými zeměmi. Vyzvala také k pozastavení patentů, jež se vakcín týkají.

Papežova slova podpořili kardinálové a církevní hodnostáři z latinskoamerických zemí. Ti zdůraznili, že očkování je „morální zodpovědností“ vůči komunitě. V latinskoamerických státech je proočkovanost obvykle nižší než v USA a Kanadě.

I mezi těmito státy ale panují výrazné rozdíly. V Chile či Uruguayi má dokončené očkování kolem 70 procent populace, v některých středoamerických státech, například v Hondurasu a Guatemale, je ale naočkována proti covidu-19 méně než desetina obyvatelstva.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme