Singapore Airlines odškodní pasažéry dotčené turbulencemi. Lehce zranění dostanou čtvrt milionu

Společnost Singapore Airlines nabídla odškodné ve výši 10 000 dolarů (asi 229 000 Kč) všem pasažérům, kteří minulý měsíc při letu z Londýna do Singapuru utrpěli kvůli silným turbulencím drobná poranění. Informoval o tom deník The Guardian. Letadlo společnosti Boeing se 20. května nad Barmou prudce propadlo o více než 50 metrů. O život v důsledku přišel třiasedmdesátiletý cestující z Británie. Let následně nouzově přistál v Bangkoku.

Singapur Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Delta Air Lines Boeing 767

Singapore Airlines odškodní zraněné v důsledku turbulencí (ilustrační foto) | Foto: Nicolas Economou/NurPhoto | Zdroj: Profimedia

Z celkem 211 pasažérů a 18 členů posádky utrpělo zranění 104 osob. V nemocnici v Bangkoku bylo v pondělí 10. června hospitalizováno ještě 12 cestujících letu SQ321. Kromě poskytnutí finanční kompenzace lidem s drobnými zraněnými singapurské aerolinky oznámily, že u pasažérů s vážnější újmou na zdraví bude výše kompenzace předmětem diskuse. Na jednotce intenzivní péče v Bangkoku se v souvislosti s letem od 20. května léčilo celkem 20 pasažérů.

V nemocnici v Bangkoku zůstává 43 lidí. Po silných turbulencích jich má 22 zraněnou míchu

Číst článek

„Ty, kteří utrpěli vážnější zranění, jsme pozvali k projednání specifické nabídky odškodnění. Samozřejmě až ve chvíli, kdy se budou cítit dostatečně dobře. Pokud lékaři vyhodnotili nějaké cestující jako vážně zraněné či vyžadující dlouhodobou lékařskou péči, nabízíme jim dodatečnou zálohu 25 000 dolarů (asi 573 000 Kč),“ uvedli zástupci letecké společnosti.

Mezi nejvážnější zranění patřila například poranění lebky, mozku nebo páteře. Jeden z pasažérů agentuře Reuters řekl, že plastové panely nad sedadly v letadle praskly poté, co do nich lidé při prudkém poklesu stroje narazili hlavami. Nejméně jedna cestující také ztratila cit v těle od pasu dolů.

Peníze za letenky společnost Singapore Airlines vrátí i lidem, kteří se při letu nezranili. V souladu s regulacemi Evropské unie a Spojeného království aerolinky rovněž nabídnou odškodnění za zpoždění. Na základě takzvané Montrealské úmluvy jsou letecké společnosti odpovědné za škody způsobené zraněním nebo úmrtím cestujících.

Všichni cestující při odletu z Bangkoku, kam byl let nouzově odkloněn, obdrželi částku 1000 dolarů (asi 23 000 Kč) na pokrytí nutných výdajů, uvedla společnost Singapore Airlines. Pasažérům v nemocniční péči aerolinky podle svého prohlášení hradily léčebné výlohy a v případě, že se zranění chtěli setkat se svými příbuznými, zajistily jejich přepravu do Bangkoku.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme