Silicon Valley zvedá ceny bydlení v okolí. Univerzita žádá učitele, aby studentům pronajali pokoje

Kalifornská univerzita v Santa Cruz tento rok přijala tisíce uchazečů navíc poté, co byla v minulosti kritizována za příliš nízký počet nových studentů. Nyní ale několik stovek z nich stále nemá kde bydlet a zimní semestr začíná už 22. září. Důvodem jsou i narůstající ceny bydlení v nedalekém Silicon Valley, píše server CBS San Francisco.

Santa Cruz (USA) Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vysokoškolští studenti

Vysokoškolští studenti. (ilustrační foto) | Foto: flickr.com, CC BY-SA 2.0, Gage Skidmore

„Nabídnutím pokoje ve vašem domě studentům, kterým se nepodařilo sehnat ubytování pro nadcházející školní rok, byste jim obrovsky pomohli k úspěšnému studiu,“ napsal minulý týden v e-mailu adresovaném přibližně 6000 zaměstnanců David Keller, jenž se na univerzitě stará právě o bydlení studentů.

Škola každý rok ubytuje zhruba jen polovinu studujících a garantuje ubytování v areálu pro prváky a ty přestupující z jiných univerzit, píše server Business Insider.

Student čtvrtého ročníku Leon Pham pro server CBS řekl, že po dlouhém hledání konečně našel místo k bydlení, spolu se spolubydlícími budou každý platit 1100 dolarů (24 400 korun) měsíčně. Po jednání s několika desítkami majitelů domů tvrdí, že úmyslně nadsazují ceny, protože vědí o nedostatku bydlení.

Podle mluvčího univerzity Scotta Hernandez-Jasona může za převis poptávky ve městě Santa Cruz zdražení bydlení v ani ne 40 minut vzdáleném Silicon Valley.

Zaměstnanci technologických firem se kvůli tomu začali stěhovat „za kopec“ právě do Santa Cruzu.

V pořádku, ale divné

Už nějakou dobu se mluví o postavení tří tisíc ubytovacích jednotek na západní straně univerzitního kampusu. Tento plán je však roky od dokončení.

Co se studentů, žijících pod jednou střechou se svými profesory, týče, Hernandez-Jason v tom nevidí problém. „Existují regule upravující vztah žáků a vyučujících a máme mechanismy, jak řešit potenciální problémy,“ dodal.

„Nevím, moc si to neumím představit. Bylo by to divné,“ uvedl Pham.

lac Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme