I když Jan Kalvoda uznává, že jako advokát by nerad říkal, zda jsou české soudy nezávislé a nestranné. Přesto si myslí, že společnost potřebuje v nezávislost justice věřit.
Šlingr ve výpovědi při prvním projednávání případu tvrdil, že Andrej Babiš do vedení Čapího hnízda nezasahoval. Podle soudce byl ale Babiš vnímán jako faktický šéf.
Andrej Babiš (ANO) justiční seriál využívá při tmelení voličského jádra svého hnutí, kterému dokola namlouvá, že se jedná o politický proces a on se stal obětí jakéhosi spiknutí.
Vrchní soud v Praze zrušil rozhodnutí pražského městského soudu o zproštění viny Andreje Babiše (ANO) a Jany Nagyové (ANO) v kauze Čapí hnízdo. Městský soud v Praze se nyní musí řídit jeho názorem.
Soudkyně Eva Brázdilová také nižšímu soudu nařídila doplnit dokazování. Reportérka serveru iROZHLAS.cz byla přímo v soudní síni, odkud ´přinesla podrobnou online reportáž.
„Úvahy státního zástupce jsou často liché a žádnou důkazní potenci nemají. Mám ho jako člověka rád, ale tohle mu nevyšlo. Je v mnoha věcech mimo,“ řekl Babišův obhájce Bruna na adresu žalobce Frčka.
Státní zástupce Jaroslav Šaroch se ani jednou se závěrem předsedy Jan Šotta neztotožnil a pokaždé se proti rozsudku odvolal. Naposledy k tomu přikročil v dubnu loňského roku.
Ve své nové funkci se chce nejvyšší státní zástupkyně Lenka Bradáčová zaměřit mimo jiné na dětskou kriminalitu. Proč - to vysvětluje v rozhovoru pro Radiožurnál.
Europoslankyně Nagyová přišla o imunitu v Evropském parlamentu. Vrchní soud v Praze tak dostane zelenou v dalším projednávání Babišovy kauzy Čapí hnízdo, kde Nagyová figuruje jako obviněná.
Europoslanci v právním výboru začnou příští týden projednávat možné zbavení imunity Jany Nagyové (ANO), která je obžalovaná v kauze Čapí hnízdo. Kdy padne rozhodnutí, ale nelze předvídat.
Dokumenty Český sen, Matrix AB, V síti nebo Velké nic. Všechny tyto snímky spojuje jedna postava, režisér Vít Klusák. Právě on natáčel před devíti lety dokument o šéfovi ANO Andreji Babišovi.
Reklamu na Čapím hnízdě řešila několik let také policie. Kriminalisté se zabývali podezřením, že Agrofert nepoužíval peníze na reklamu, ale na splácemí úvěru a pomáhala Agrofertu snižovat daně.
Petr Klement je první Čech, který pracuje pro Úřad evropského veřejného žalobce. A navíc hned jako náměstek nejvyšší žalobkyně. Řeší velké podvody, které míří proti Evropské unii.
Policie bude znovu řešit podezření z křivé výpovědi v souvislosti s výslechy finanční ředitelky Agrofertu Petry Procházkové a Františka Šlingra v kauze Čapí hnízdo. Rozhodla o tom státní zástupkyně.
„Nejvyšší státní zástupce nevyužije oprávnění nařídit mimořádnou kontrolu z možného daňového deliktu v souvislosti s použitím reklamy na Farmě Čapí hnízdo,“ uvedl pro iROZHLAS.cz mluvčí Petr Malý.
Soudce Jan Šott podezíral Procházkovou a Šlingra, že u soudu neříkali pravdu. Kriminalisté ale dospěli k závěru, že ve věci nejde o podezření z trestného činu, a případem se nebudou dále zabývat.
Vrchní státní zastupitelství v Praze dokončilo přezkum reklamní větve kauzy Čapí hnízdo. V rozhodnutí o odložení případu nenašlo žádné další chyby. Do kauzy by se mohl vložit nejvyšší státní zástupce.
Policisté se podle dřívějších informací zabývali podezřením, že 272 milionů korun od firem z Agrofertu v letech 2010 až 2013 ve skutečnosti nešlo na reklamu, ale splatilo Čapímu hnízdu úvěr.