Podle Indexu prosperity a finančního zdraví se letos v oblasti digitalizace a infrastruktury Česko dokonce v rámci dvaceti sedmi členů Evropské unie propadlo o šest příček na 16. místo.
Čínské on-line tržiště Temu využívá každý měsíc zhruba 75 milionů lidí v EU. Právník společnosti dTest pak upozorňuje, že problém je i s manipulativními praktikami, které Temu hojně využívá.
Dvě dosud nejvyšší nepravomocné pokuty, shodně po 2,2 milionu Kč, byly uloženy dvěma spolupracujícím společnostem za opakované nevyžádané telefonáty s tematikou fotovoltaiky.
Pošty se mají rušit v obcích nad 2500 obyvatel, kde je více než jedna pobočka. Docházková vzdálenost na poštu se má zvýšit ze stávajících dvou na tři kilometry.
„Myslím si, že už nikdo nepochybuje o tom, že celá poštovní síť musí projít nějakou reorganizací, restrukturalizací, optimalizací a podobně,“ dodává bývalý generální ředitel Knap.
Vysoké ceny volání a mobilních dat potvrzuje studie zpracovaná pro Evropskou komisi i mezinárodní srovnání, které vypracoval Nejvyšší kontrolní úřad na základě dat Českého telekomunikačního úřadu.
Často volají firmy pod záminkou průzkumu veřejného mínění nebo na základě předem uděleného souhlasu. Ohroženou skupinou jsou hlavně osamělí senioři, pro které je telefonát příležitostí si popovídat.
Propouštění je součástí takzvané transformace České pošty. Podle jejího ředitele Romana Knapa ubývá měsíčně zhruba stovka zaměstnanců. Aktuálně ve státní firmě pracuje asi 26 tisíc lidí.
Diváci z některých částí republiky mají potíže s vysíláním DVB-T2. Stížnostmi se bude zabývat i ministerstvo obchodu a průmyslu, Český telekomunikační úřad tvrdí, že problémy se týkají minima oblastí.
Český telekomunikační úřad utrácí miliony za externí právníky, píše deník E15. A stát loni podle Mf Dnes vyplatil za odškodnění obětem justičních omylů téměř 150 milionů korun. Více ve výběru z médií.
Na zhoršení příjmu televizního signálu po přechodu na DVB-T2 v roce 2020 si podle ministra průmyslu a obchodu stěžovaly desítky starostů i vedení České televize.
Zařízení využívá pro validaci pokrytí datových služeb jednotlivých operátorů Český telekomunikační úřad a nově také telekomunikační společnost CETIN provozující síť, která pokrývá většinu Česka.
Úřad podle vyjádření dospěl v souladu s evropským regulátorem BEREC a dalšími odbornými názory k závěru, že trh není v časovém horizontu až dvou let efektivně konkurenčním trhem.
Podle úřadu jde spíše o politickou deklaraci, ke které se úřad coby nezávislá instituce nemá důvod připojit. Dokument vznikal déle než rok. Podepsány jsou pod ním ministerstva i zpravodajské služby.
V českém tisku se ve středu dočtete, že zakladatelé Wallmarku věnovali na charitu 1,8 miliardy korun. V Česku jde o rekordní částku poskytnutou fyzickými osobami, píšou Hospodářské noviny.
Malý podle svých slov za podstatné považuje to, že Huawei v Česku podniká legálně. „Chápu, že jsou tu určité obavy z Číny, část jich sdílím a část ne. Osobně mi to přijde zbytečně vyhrocené.“
Data pro virtuální operátory jsou teď podle úřadu vyšší než spotřebitelské, a proto nemůžou těm velkým konkurovat. Podle šéfky úřadu by regulace mohla jejich postavení zlepšit.
Pracovníci Českého telekomunikačního úřadu kontrolují dostupnost mobilního signálu jak pro volání, tak pro data. Letos velkým operátorům vypršel termín, do kterého museli koridory pokrýt.
Zástupci některých malých operátorů jsou přesvědčení, že to souvisí s nedávným rozhodnutím Českého telekomunikačního úřadu, podle kterého musí T-Mobile snížit velkoobchodní cenu za mobilní data.
Nejvíce telefonních automatů provozovala O2 na přelomu století, kdy fungovalo přes 30 000 budek. Jejich počet kvůli nástupu mobilních technologií je dnes poměrně zanedbatelný.