Podle Eurostatu v nájmu bydlí v ČR v současnosti přibližně 24 procent samostatně hospodařících domácností. V Praze je podle odhadů tento podíl zhruba dvojnásobný.
Současný stav vyhovuje bankám, které spravují státem dotované hypotéky a developerům, kteří mohou prodávat dokončené byty za cenu, o které by se jejich kolegům v Rakousku nesnilo.
Dostupné bydlení se bezpochyby stalo hitem letošních voleb. Přes veškeré sliby o zjednodušení výstavby dosavadní snaha vlády vedla pouze k dalšímu zdražení bytů a pozastavení nové výstavby.
Za 20 let bude stát běžná garsonka v Praze klidně 20 nebo 30 milionů korun. Odhady, jak se bude vyvíjet český trh nemovitostí, se zdají naprosto neuvěřitelné.
Předseda zahraničního boardu Housing Investment Advisory Hub Bob Jordan se seznámil se situací dostupného bydlení v Česku. V rozhovoru pro iROZHLAS.cz říká, že další vývoj u nás vidí optimisticky.
Cílem projektu Generace F je posílit zastoupení hlasu mladých ve veřejné debatě, propojovat zájmy různých generací a formulovat konkrétní požadavky, které budou představeny politikům.
Pronajmout si byt je od začátku roku zase o něco dražší. Vyplývá to z meziročního srovnání cen společnosti Bezrealitky. Zvláště mladí lidé tak kvůli úspoře častěji hledají spolubydlící.
Jana Maláčová sice tvrdí, že heslo má symbolizovat skutečnost, že by se do bydlení mělo investovat stejně jako do zbrojení, ale toto vysvětlení nestačí.
Na podzim nastoupil Petr Kulhánek (STAN) na ministerstvo pro místní rozvoj, kde se odehrávaly největší souboje tehdy vládních Pirátů s ODS. S odporem občanských demokratů se musí vyrovnávat i on.