Desítky lidí měsíčně se v poslední době obracejí na lékaře z Kliniky infekčních nemocí a cestovní medicíny v motolské nemocnici kvůli poranění psem nebo jiným zvířetem v zahraničí.
„Potíže už mi tak nějak ustaly, už spíš očekávám, kdy přijde lék a budu moci zahubit toho svého kámoše, co mám v játrech,“ říká první Čech s jaterní motolicí Petr.
Zranění po zásahu bleskem utrpěli v neděli kolem 15.30 lidé, kteří se schovávali pod stromem před deštěm při akci ke Dni dětí v zámeckém parku ve Vratislavicích.
Jedno z nejčastějších očních onemocnění se podle lékařů vyskytuje u přibližně pěti procent dětí. V případě, že se šilhání u dítěte potvrdí, udělá lékař komplexní prohlídku očí.
Vyčerpání, nohy „jako želé“ a vyřazení z pracovního života, tak popisuje long covid sociální pracovnice Kateřina Ráchel Tesarová v rozhovoru pro iROZHLAS.cz.
Martínkově rodině se obrátil život vzhůru nohama nejméně třikrát. Když se dozvěděli o jeho nemoci, když zjistili cenu léčby a nakonec když se jim na stomilionovou genovou terapii složilo celé Česko.
„Aktuální laboratorní nálezy jsou příznivé, pan exprezident je schopen chůze v chodítku se zlepšující se kondicí. Byla nastavena léčba a plán péče pro následující období,“ píše se v tiskové zprávě.
„Operační rány se hojí příznivě. Rehabilituje (Miloš Zeman) a pokračuje v nácviku chůze. Laboratorní výsledky se drží v dobrých parametrech,“ sdělila mluvčí motolské nemocnice Pavlína Danková.
Nemocnice v pondělí uvedla, že po odstranění krevní sraženiny a provedení angioplastiky tepen se obnovilo prokrvení a rozvinul se takzvaný reperfuzní syndrom, který se projevuje otokem končetiny.
Čtvrtým dnem je exprezident na jednotce intenzivní péče Kliniky kardiovaskulární chirurgie, v pondělí ráno jeho zdravotní stav posoudí lékařské konzilium.
Devětasedmdesátiletý Zeman přijel ve čtvrtek do motolské nemocnice, podle svých spolupracovníků si stěžoval na bolest nohy. Lékaři ho ještě ten samý den operovali.
„Zdravotní obtíže pana prezidenta souvisí také s diabetem, kterým pan prezident trpí dlouhodobě. Předpokládá se zhruba týdenní hospitalizace,“ řekl Jiří Ovčáček serveru iROZHLAS.cz.
„Momentálně probíhá příjem v nemocnici v Motole, kde si Martínka během několika dní ještě trochu proklepnou a podívají se na to, jak se jeho stav vyvíjí,“ řekl právní zástupce rodiny Zdeněk Joukl.
Ve fakultní nemocnici v Motole nabízejí nový typ náhrady hlezenního kloubu, díky kterému je zachována lepší hybnost. S novým hlezenním kloubem z nemocnice odešlo už třicet pacientů.
„Má realistický náhled na spáchané trestné činy,“ stojí ve velmi stručném usnesení, které má redakce iROZHLAS.cz k dispozici a zveřejňuje jej v plném znění.
Oba české registry dárců krvetvorných buněk přitom při jejich hledání spolupracují s registry po celém světě. Transplantaci teď kvůli leukémii nutně potřebuje i devítiletá Nina.
Dvouletý chlapec se vzácnou genetickou poruchou, na jehož léčbu pomocí genové terapie lidé darovali víc než 150 milionů korun, se ve středu v nemocnici ve francouzském Montpellier podrobil operaci.
„Pachatel se na to místo třikrát vracel. Ji (dceru) střelil při druhém návratu do třídy. Její kamarádka umírala a telefonovala tátovi s prostřeleným krkem,“ řekl poslanec.
Zatímco lékaři po této tragické události zachraňují obětem životy, lidé projevili obrovskou vlnu solidarity. A to jak rodinám obětí po čtvrteční střelbě, tak i rodině zastřelených v Klánovickém lese.
„Věci nejsou na filozofické fakultě, převezeny byly na právnickou fakultu,“ upozorňuje rektorka Králíčková ty, jejichž věci v čase útoku zůstaly v areálu filozofické fakulty.