„Obvinění měli podle našich závěrů při zadávání veřejných zakázek nastavit podmínky tak, aby docházelo ke zvýhodňování předem vybraných dodavatelů a aby odpovídaly úzkému okruhu firem,“ uvedl Ibehej.
„Ti lidé mají úplně jinak nastavené hodnoty, nějaké potřeby a každá maličkost je pro ně veliká. Co my bereme jako maličkost, pro ně je obrovská věc,“ hodnotí Tereza svůj pobyt v Keni.
O začátcích Davida Pastrňáka v NHL, odchodu z Havířova do Prahy, ale i vztahu synů Jakuba a Davida se v pořadu Na place rozpovídala jejich matka Marcela Ziembová.
„Mohu potvrdit, že náš útvar (NCOZ) dnešního dne provádí úkony trestního řízení. Věc se týká přidělování městských bytů v Havířově. V rámci úkonů nedošlo k zadržení žádné osoby,“ sdělil Ibehej.
Událost se stala kolem poledne. „V Havířově došlo k poškození plynového potrubí při zemních pracích v blízkosti trati. Provoz na trati je zastaven,“ uvedl Kavka.
„Nechceme to tady. Ono to mělo pořád nějaké problémy a lidé si na to dlouhou dobu stěžovali. Chceme něco lepšího,“ vysvětlovali lidé, kteří hlasovali proti.
Město chce rozvíjet průmyslovou zónu v bývalém dole Dukla a k rekreaci pak oblast Sušanských rybníků. Vše ale naráží na spory mezi radnicí a vedením firmy Asental, která patří Zdeňku Bakalovi.
„Obecní pasák tady není, jsou to bezúdržbové valašky, které jsou zvyklé na přírodní podmínky, takže žádnou zvláštní péči nepotřebují. Mají tady pouze vodu,“ vysvětluje Smola.
V okolí některých stojanů na sdílená kola v Havířově se totiž nacházejí takzvané vodicí linie, které usnadňují pohyb nevidomým nebo slabozrakým občanům po pěší komunikaci.
Podle spolku Životice sobě je obec známá dvěma věcmi: válečnou tragédií a Sady Životice. Přes sad i památník má vést silnice. Na přesvědčení místních si stát najal za za 870 tisíc korun agenturu.
Deset let uplynulo od vypuknutí metanolové aféry. Lékaři už nemusejí na klíčové testy z laboratoří čekat několik dní a mohou předávat své zkušenosti s diagnostikou mladším lékařům.
Škol využívajících fotovoltaiku v Moravskoslezském kraji přibývá. Úspora a energetická soběstačnost jsou pro ně tak důležité, že jsou často ochotny skloubit probíhající stavbu s výukou.
Po čtyřech měsících už Polyna česky rozumí i trochu mluví, směje se, dovádí v tělocvičně a s kamarádkou Klaudií secvičila společné vystoupení, které předvedly plné sportovní hale.
Larysa nejvíce oceňuje, že jim Jana věnovala svůj čas. Bez její pomoci by její rodina byla v cizím městě ztracená – nic tam neznali, neuměli jazyk a byli v šoku.
Nejdříve bydleli u krajanky Olgy, následně se přestěhovali do bytu v Havířově, kde mají soukromí. Polyna i její mladší Ema již umí několik českých vět, mamince Laryse dělá nový jazyk problémy.
Radiožurnál v pondělí začíná vysílat týdenní časosběrný seriál o rodině malé ukrajinské gymnastky Polyny. Podívejte se, jak se ukrajinským uprchlíkům postupně daří začlenit do života v Česku.
Maminka s dcerkou jely z Kyjeva 27 hodin. „Sedly jsme do auta, vzaly dokumenty a jely. Cestou jsme míjely tanky. Vzaly jsme si jen minimum věcí,“ popisuje útěk z Ukrajiny.
Podle Eduarda Heczka z hornické obce se v osudný den nedopatřením spustil pásový dopravník, který se vzápětí vznítil. Kvůli metanu a uhelnému prachu pak došlo k několika výbuchům.
Řidič po nebezpečné honičce s policií skončil ve křoví, odkud z auta vyskočil do řeky Lučiny. Policisté ho zachránili pomocí házecího pytlíku a podchlazeného ho odvezli do nemocnice.
V českých médiích se v pondělí dočtete, že třetí nejznečištěnější ovzduší v celé Evropě mají podle španělských vědců v Karviné, píší Hospodářské noviny.