„Úplná blbost,“ vyvrací lež vedoucí doktorka infekční kliniky na Bulovce Markéta Geleneky. Dezinformace, kterou má podle zjištění CEDMO za věrohodnou 53 procent Čechů, vyvrací Ověřovna!.
Intenzivní vyhledávání uhynulých divočáků, podpořené nálezným 5000 korun, umožní situaci v Libereckém kraji zmonitorovat. V září pak bude opět možné zahájit intenzivní lov.
Mezi hlavní obavy humanitárních organizací patří infekce přenášené vodou, včetně žloutenky typu A a cholery. Tato onemocnění se šíří ve špatných hygienických podmínkách.
Jedním ze zlomových bodů změny klimatu je tání permafrostu. Hrozí například to, že se při oteplení Sibiře mohou objevit nové bakterie a nemoci, které lidská civilizace ještě nezažila.
„Potíže už mi tak nějak ustaly, už spíš očekávám, kdy přijde lék a budu moci zahubit toho svého kámoše, co mám v játrech,“ říká první Čech s jaterní motolicí Petr.
„Býval jsem docela bystrý člověk. Covid mi sebral minimálně deset bodů IQ. Je to jako první stádium demence,“ popisuje long covid Adam Hrubý, dřívější pestrá postava brňenské kreativní scény.
V chovu lososů se objevují viry, které se množí ve svalovině a způsobují šednutí tkání. Jsou to tři různé viry. Norové a Skotové zkoušejí všechny možné strategie, aby potlačili jejich množení.
SZÚ už na začátku letošního roku informoval, že očekává epidemii černého kašle. Do minulého týdne zaznamenal 1666 případů, víc bylo naposledy na začátku 60. let krátce po zahájení očkování.
Od začátku letošního roku lékaři zachytili téměř 700 případů, v minulém týdnu jich bylo 188. Nejvíce ohroženými skupinami jsou neočkované děti a senioři.
V Česku jde letos o 21. ohnisko ptačí chřipky. Kromě toho byla v zemi v 18 případech potvrzena nákaza u volně žijících ptáků, z toho deset případů se týkalo racků.
Zástupci podniku, kde se lidé nakazili, se na facebooku omluvili. Jde o restauraci v historickém centru stotisícového Hradce Králové, která nabízí asijskou kuchyni.
„FBI má... agenty, specialisty, virology, mikrobiology a tak dále, kteří se zaměřují konkrétně na rizika spojená s biologickými hrozbami, což zahrnuje věci jako nové viry,“ řekl šéf FBI Wray.
Týdenní počty nově nakažených asi od poloviny prosince postupně klesaly. Navzdory přerušení tohoto poklesu bylo ale množství nových případů v posledním týdnu výrazně nižší než v závěru loňského roku.
Představitelé čínského zdravotnictví v sobotu uvedli, že vlna covidu-19 v zemi už dosáhla vrcholu. Počet lidí, kteří přicházejí s covidem-19 a horečkou do nemocnic a na pohotovosti, podle nich klesá.
Z velkochovu nosnic v Brodu nad Tichou na Tachovsku, kde se na konci prosince objevila ptačí chřipka, odvezla v pátek nákladní auta do kafilerie asi 72 tun usmrcené drůbeže.
Ministr zemědělství Nekula (KDU-ČSL) uvedl, že pro boj s nákazou je důležité dodržování preventivních opatření, jako je přesun chovů do uzavřených objektů a zabránění kontaktu s volně žijícími ptáky.
Účinnost léčby darované stolice u závažné střevní infekce je podle lékařů víc než 80 procent. Dárci musí být lidé se zdravým životním stylem, kteří ideálně nikdy nebrali antibiotika.
„Chovatel oznámil veterinární správě úhyn 16 kusů různých druhů drůbeže z celkového počtu 32. Inspektoři na místě odebrali vzorky a poslali je do veterinárního ústavu na vyšetření,“ uvedl mluvčí.
„Zvlášť rizikovou skupinou jsou předčasně narozené děti, nebo děti s chronickými respiračními potížemi, kde průběh může být výrazně těžší,“ říká primář dětského oddělení v Kolíně, René Hrdlička.
Nákaza není přenosná na člověka ani jiná zvířata. Státní veterinární správa čeká na výsledky rozborů vyšetření u dalších dvou prasat z oblasti, jedno bylo střeleno myslivcem a druhé poraženo autem.