Pokud by na rozpočtovou variantu „Armageddon“ skutečně došlo, pak v příštím roce ještě ČT udrží sestavu kanálů, která je nyní v provozu, minimálně ještě v prvním pololetí.
Rada zároveň generálního ředitele Jana Součka vyzvala, aby do 10. září předložil materiál o výrobě a rozsahu publicistických pořadů. Informovat má také o tom, čím a kdy 168 hodin nahradí.
Podle Součkova sdělení Radě docházelo ze strany redakce pořadu 168 hodin v uplynulých několika letech při zpracování reportáží k opakovanému porušování závazných pravidel.
Takzvaná velká mediální novela zajistí mimo jiné růst televizních a rozhlasových poplatků. Ředitelé České televize a Českého rozhlasu mají také podepsat memoranda o veřejné službě.
Vláda schválila takzvanou velkou mediální novelu, která kromě jiného zvyšuje poplatky za rozhlas a televizi. Kdo všechno a kolik by měl nově platit? Radiožurnál vysílal speciál k financování ČRo a ČT.
„Financování veřejnoprávních médií v Česku je hluboko pod evropským průměrem.“ Po setkání s prezidentem Petrem Pavlem to řekl ředitel Evropské vysílací unie Noel Curran.
Zásadním důvodem programové změny byl obsah třetí epizody, ve které dojde ke střelbě na základní škole,“ upřesnil programový ředitel ČT Milan Fridrich.
„Česká televize je obrovská zaoceánská loď, kde když začnete otáčet kormidlem, tak ty změny poznáte až po čase,“ řekl letos ve vysílání Českého rozhlasu devětačtyřicetiletý Jan Souček.
Novou divizi digitálních služeb povede Jan Maxa. Další novou divizi Obsah bude řídit Tereza Polachová a Korporátní služby povede místo Víta Koláře bývalý mluvčí Home Creditu Michal Fila.
„Můj nástupce se bude muset umět obrnit proti různým požadavkům, ať už ze strany vlivových organizací, politiků nebo radních,“ říká odcházející ředitel Dvořák.
Většina plánů, které budoucí ředitel doposud předkládal, ale jistým náznakem revoluce je. Vybírat koncesionářské poplatky za každou přípojku elektřiny, co jiného to v Česku je než revoluce?
Zvolený ředitel České televize Jan Souček by sice rád umenšil natáčení kriminálek, přesto chce oživit nápad na seriál Četníci ze Znojma. Připomínal by německou revoltu proti vzniku Československa.
„Domnívám se, že televize by nemusela nabízet několikery magazíny o vaření, natírání chat a údržbě zahrady, byť formát většiny z nich je kvalitní,“ říká generální ředitel České televize Jan Souček.
Víc dokumentů, méně detektivek a možná i sportu. Česká televize bude mít od října nového šéfa. A ten má spoustu plánů, jak veřejnoprávní médium změnit. Čím radu oslovil?
Jedním z cílů nového generálního ředitele ČT Jana Součka je vytvoření společné platformy pro česká veřejnoprávní média. Za prioritu považuje refresh týmu a redesign formátu Reportérů ČT.
Volba generálního ředitele se uskuteční 7. června po osobních prezentacích kandidátských projektů před radními. V hlasování musí budoucí generální ředitel získat od radních alespoň deset hlasů z 15.
Souček chce otevřít diskusi o tom, co všechno má veřejnoprávní televize v následující dekádě dělat, co od ní společnost očekává. Teprve potom je možné smysluplně počítat, kolik je na to potřeba peněz.
Grygárek poprvé v rozsáhlejším rozhovoru pro Radiožurnál mluví o svém vztahu s lobbisty Romanem Janouškem a Ivo Rittigem. „Měl jsem si odplivnout a jít na druhý chodník?“ říká o Janouškovi.
Exnáměstek vrchního státního zástupce Grygárek podle odposlechů oslovoval lobbistu Janouška Velký Orle. Server iROZHLAS.cz zveřejňuje kompletní usnesení, kterým soud Grygárkovo stíhání zastavil.