Z různých prohlášení premiéra vyplývá, že jeho plánem je mobilizovat tyto voliče představou návratu Andreje Babiše k moci, tak jako se mu před třemi lety podařilo získat většinu ve sněmovně.
„Ústavní soud rozhodně neříká, že musí o 14 procent vzrůst plat poslancům, senátorům nebo ministrům,“ řekl Jan Kysela, poradce prezidenta pro Ústavu a právní otázky.
Vládě nepomáhají ani statistická čísla. Ve druhém čtvrtletí rostl výkon ekonomiky méně, než se čekalo, ve srovnání s předchozím rokem jen o 0,4 procenta. Jde o jeden ze slabších výkonů v Evropě.
To, že dnes Andrej Babiš bez jakýchkoli zábran hovoří o „zeleném šílenství“ a „pitomosti EU, která nám pořád něco nařizuje“, je umožněno i špatnou pamětí domácích médií.
Firma Rabbit Trhový Štěpánov se obrátila na soud, který v předběžném opatření přikázal obráncům zvířat, aby ze svých webových stránek vymazali všechny fotografie a videozáběry, které tajně natočili.
Premiér se samozřejmě snaží prodat optimističtější statistická data jako zásluhu své vlády, je ovšem otázkou, zda mu to někdo uvěří. Vláda působí v poslední době značně pasivně.
Nabízí se otázka, zda se Petr Fiala neinspiroval u své ideové souputnice, dlouholeté německé kancléřky Angely Merklové, která byla tendencí problémy vysedět - německy aussitzen - pověstná.
Předseda Úřadu pro přístup k dopravní infrastruktuře, což má být nezávislý úřad, Pavel Kodym, se obrátil na Evropskou komisi s dotazem, zda je miliardová státní injekce do Českých drah legální.
Jádrem konzervativní ideologie je stále představa, že je možné se vrátit někam zpět, do idylické doby dávných časů, kde vše bylo jasné, lidé byli normální, a kdy panoval řád a pořádek.
Propad životní úrovně v ČR dosahuje podle ekonomických ukazatelů nejvyšších hodnot ze všech zemí EU. Sociolog Daniel Prokop tvrdí, že už teď celou čtvrtinu domácností ohrožuje chudoba.
Může se zdát, že není vhodná chvíle mluvit o přijetí eura v Česku, na druhou stranu je však inflace české koruny oproti inflaci eura skoro dvojnásobná.
V České republice je to ještě markantnější. Naše volby nerozhodly programové otázky nebo volební sliby. Vládní strany na věcné debatě neměly zájem a opozici se žádné nosné téma nastolit nepodařilo.
Ekonomové hovoří o krizi a nabízejí nejrůznější modely, jak růst opět podpořit. Panuje všeobecně sdílené přesvědčení, že bez růstu je naše civilizace ohrožena, nebo že snad dokonce zanikne.
V návalu uspokojení nad zvládáním koronovirové epidemie a postupným rozvolňováním nejrůznějších omezení poněkud zapadlo znepokojení nad způsobem, jakým vláda omezila naše práva a svobody.
Je vláda odborníků to, co v pandemické krizi Česká republika potřebuje? Premiér Andrej Babiš (ANO) svou vládu za odbornickou považuje. Jak zvládá současnou situaci? A vyplatí se sázka na Prymulu?
Premiér Andrej Babiš je cílem protestů, kamkoli přijde, přesto mu voličská základna zůstává věrná. Jak by měla na premiérovu neupadající podporu zareagovat opozice?
Aféra s předraženou zakázkou na elektronické dálniční známky a následná akce ajťáků, kteří zdarma a za jediný víkend naprogramovali e-shop na dálniční známky, vzbudily značný zájem médií i veřejnosti.