Bezos věc prozatím nekomentoval. Deník Washington Post v reakci na kontroverzní rozhodnutí ztratil za pár hodin nejméně 1600 digitálních předplatitelů.
Majetek technologických miliardářů vzrostl o 48 procent. Nejlépe si vedl Elon Musk. K růstu majetku přispěl výkon technologických akcií, které letos stouply na nové rekordy.
Raketa Atlas 5, za kterou stojí skupina United Launch Alliance společností Boeing a Lockheed Martin, v pátek odstartovala krátce po 20.00 středoevropského letního času z floridského mysu Canaveral.
Arnaultův majetek Bloomberg ve svém žebříčku miliardářů aktuálně odhaduje na 171 miliard dolarů (3,9 bilionu Kč), zatímco Muskův majetek má odhadovanou hodnotu 164 miliard USD (téměř 3,5 bilionu Kč).
Pořadím zamíchala mimo jiné pandemie covidu-19, ruská invaze na Ukrajinu či pomalý růst trhů. Žebříček letos obsahuje 2668 miliardářů, tedy o 87 méně než před rokem.
Luxusní jachta zakladatele internetového obchodu Amazon za 430 milionů eur (10,4 miliardy korun) je příliš velká na to, aby pod ikonickým výtahovým mostem Koningshavenbrug z roku 1878 proplula.
Podle britského prince by se miliardáři místo na cesty do vesmíru měli soustředit na záchranu naší planety. Varoval také před „klimatickou úzkostí“, kterou údajně trpí mladší generace.
Raketa s modulem opustila startovací rampu společnosti Blue Origin u města Van Horn na západě Texasu v 16.50 SELČ. Let trval přibližně deset minut a všechny jeho fáze proběhly podle plánu.
Program Artemis je zaměřený na průzkum a využití zdrojů ve vesmíru, včetně Měsíce a v budoucnu i Marsu. Má ambici dostat Američany opět na povrch Měsíce.
Server The Guardian píše o překvapivém rozhodnutí. „Je to škoda a soucítím se všemi, kteří do natáčení dali své srdce,“ okomentoval rozhodnutí ředitel filmové komise Nového Zélandu David Strong.
„Věříme, že rozhodnutí CNPD je neopodstatněné, a hodláme se v této věci energicky bránit,“ uvedl Amazon. Ochranu osobních údajů v unii chrání soubor pravidel známý jako GDPR.
Raketa Bezosovy společnosti Blue Origin odstartovala v 15.12 středoevropského času z kosmodromu společnosti Blue Origin v poušti na západě Texasu. Let trval přibližně deset minut.
Vesmírná loď společnosti Virgin Galactic s Bransonem na palubě úspěšně absolvovala svůj první zkušební let s kompletní šestičlennou posádkou. Během letu se loď VSS Unity dostala za hranici vesmíru.
Richard Branson, majitel společnosti Virgin Galactic, nevyrazí na oběžnou dráhu Země, ale na takzvanou suborbitální dráhu. Společně s dalšími pěti členy posádky vyletí do výšky asi 80 kilometrů.
Nejbohatší muž světa Jeff Bezos si vybral Wally Funkovou jako čestného hosta své první výpravy do vesmíru. Ta se tak stane nejstarším člověkem, který kdy cestoval do vesmíru.
Vítěz dražby zatím zůstává anonymní. Firma Blue Origin vysloveně uvedla, že jeho jméno zatím nezveřejní. Je však jisté, že peníze mu nechybí, protože za cestu zaplatil necelých 28 milionů dolarů
Dalším cestujícím bude jeho bratr Mark, jedno z míst v raketoplánu se zároveň draží. Bazos chce z funkce výkonného ředitele firmy odstoupit k 5. července.
Proti roku 2019 se Kellnerův majetek rozrostl o 2,6 miliardy dolarů. Po jeho smrti jmění s největší pravděpodobností přejde na manželku Renatu Kellnerovou a celou rodinu.
Raketa New Shepard vynesla modul do výšky 106,9 kilometru, tedy nad uznávanou stokilometrovou hranici vesmíru, a přibližně po sedmi minutách od startu vertikálně přistála nedaleko místa startu.
V čele žebříčku se i nadále drží ředitel internetového obchodu Amazon Jeff Bezos. Díky růstu kurzu akcií Tesly se Muskovo jmění během jediného dne zvýšilo o 7,2 miliardy dolarů, na 2,8 bilionu korun.
Tento týden přinesl opět významný přínos pro majetek nejbohatších z bohatých, kterým pomáhá hlavně prudký růst akciových trhů, zvláště technologických akcií.
Šéfové Facebooku, Amazonu, Applu a mateřské společností Googlu, Alphabetu se snažili vyvracet obvinění, že zneužívají oblibu svých produktů k tomu, aby dusili konkurenci a brzdili inovace.