Přes 1600 mrtvých, stovky zraněných, zřícené domy a poškozené silnice, taková je zatím bilance po pátečním zemětřesení v Myanmaru. Do záchranných akcí by se mohli zapojit i čeští hasiči.
Zemina pod kolejištěm, kde vykolejily cisterny s benzenem, se začne odtěžovat tento týden. Škoda na životním prostředí přesáhne odhadovanou částku. Její výše se bude odvíjet od sanačních opatření.
Vlna záplav přinesla i ohromnou vlnu solidarity. Například v Bohumíně voda zatopila dům a hospodářství Waldemara Bujoka. Když viděl rozsah škod, jel do zaplavené nemocnice, kde pracuje jako řidič.
„Vyskákali jsme z auta, bylo strašný horko, tak jsme pořád couvali.“ Slova hasičů po zásahu v Hustopečích. Zúčastnilo se ho 38 jednotek hasičů s 60 vozidly, požár likvidoval také policejní vrtulník.
Letoun s kapacitou přes 80 pasažérů se podle fotografií sdílených na sociálních médiích obrátil na střechu. Roli v nehodě mohlo sehrát nepříznivé počasí.
„Truchlím nad smrtí šesti Mexičanů při leteckém neštěstí ve Filadelfii,“ uvedla mexická prezidentka Claudia Sheinbaumová. Jde o druhou leteckou nehodu v USA v posledních dnech.
Výrazné nebezpečí šíření požárů pominulo již v uplynulých dnech, což vedlo k odvolání nařízených evakuací. Hasičům pomáhal se zvládáním požárů v poslední době také déšť.
Přírodní památka Peklo u České Lípy je z důvodu nebezpečí padajících stromů do 27. března uzavřená. Mluvčí LČr Eva Jouklová ale tvrdí, že problém bude do konce zákazu vyřešen.
„Je plně schopný komunikovat…Zatím nic nenasvědčuje ztrátě paměti nebo něco takového,“ uvedl během tiskové konference ředitel nemocnice, kde se léčí jeden ze dvou přeživších letecké katastrofy.
Odborníci pro agenturu Reuters zpochybňují, že by závadu podvozku mohl způsobit střet s ptákem. Zároveň se ptají, proč letiště v jihokorejském městě Muan nebylo na nouzové přistání lépe připraveno.
Co mohlo způsobit havárii dopravního letadla v Jižní Koreji, při níž zemřela většina ze 181 pasažérů? V rozhovoru pro Radiožurnál na to odpovídá dopravní pilot Michal Souček.
Jedenáct lidí utrpělo lehká nebo středně těžká zranění při nehodě autobusu u Milotic nad Opavou. Řidič sjel ze zasněžené silnice do příkopu. Sněžení komplikuje dopravu na silnicích po celém Česku.
Jedná se již o druhý výbuch v krátké době. Pondělní erupce postihla více než 10 000 lidí v deseti vesnicích a přinutila asi 4400 vesničanů opustit svá obydlí.
Obnova sítí přijde malou obec pod Pradědem podle prvních odhadů na desítky milionů korun. Další desítky tisíc mají za nouzová řešení zaplatit jednotliví majitelé domů.
Vyšetřovatel David Olexa poskytl Radiožurnálu exkluzivní rozhovor pro podcastovou sérii „Akce: Výbuch“, která mapuje detaily největší špionážní operace ruské tajné služby v Česku.
Podle satelitních snímků finské společnosti ICEYE mohla povodeň v Polsku zaplavit dvacet tisíc budov. Události posledního týdne vzbudily mezi Poláky obrovskou vlnu solidarity
Voda a povodňové stavy pomalu opadávají, zatímco škody narůstají. Do jaké míry byly povodně způsobeny klimatickou krizí, budeme podle zakladatele projektu Fakta o klimatu vědět až za několik týdnů.
Pokud je podnik vytopený a nebude možné výkon práce provádět na jiném místě, jedná se v tomto případě o překážku v práci na straně zaměstnavatele. Zaměstnanec má nárok na náhradu mzdy nebo platu.
V krnovské nemocnici se během povodní narodilo sedm dětí, přestože nefungovala elektřina a řada zaměstnanců nemohla přijít do práce. Nyní je největším problémem nedostatek pitné vody.
„Voda s sebou při povodni unáší vypláchnuté čističky odpadních vod, septiky, uhynulá zvířata, infekce, kterou přenáší hlodavci… A může obsahovat chemikálie,“ upozorňuje epidemiolog.
„Důležité je říct, že teď to zvládáme a budeme to zvládat i poté bez ohledu na to, co se bude dít. Takže řekneme: Máme záchranné sbory, které jsou připravené,“ popisuje interventka Zuzana Čepelíková.