Nově obviněným je i spolek Orel Jednota Praha Balkán, který ovládal Vojtěch Flégl a přes který podle policie tekly veřejné peníze od svazu na soukromé účty stíhaných lidí.
V kauze sportovních dotací pražského magistrátu uznal v pondělí soud vinnými tři obžalované: exministra bez portfeje Karla Březinu a dvě úřednice z magistrátního odboru volného času a sportu.
Podnikateli Kyselému potvrdil soud podmínku, ale výrazně mu zvýšil peněžitý trest z 346 tisíc na 1,82 milionu. Exhejtmanovi Rozbořilovi potvrdil podmínku a peněžitý trest 182 tisíc korun
Jan Marek už dřív zároveň kvůli policejnímu vyšetřování odstoupil z funkce v představenstvu Plzeňských městských dopravních podniků. Sám s obviněním ale nesouhlasí.
Varaďa v lednu nečekaně skončil na lavičce hokejových Pardubic a od té doby je bez angažmá. Žádné si ani hledat nemůže, protože se jeho koncem v Dynamu stále zabývá soud, který řeší výši odstupného.
Chomutovští zastupitelé dnes odpoledne jednohlasně odvolali primátora Marka Hrabáče (zvolen za ANO) obviněného v kauze machinací s veřejnými zakázkami. Hrozí mu až dvanáct let vězení.
Tenisový boss Ivo Kaderka, jenž vládl českému tenisu přes 25 let, podal rezignaci. Od února ho policie stíhá za rozsáhlý dotační podvod a spolu s ním i další čtyři lidi a pět firem.
Mluvčí žalobce odmítá sdělit jméno podezřelého. Podle zjištění belgických médií jde ale o Guillaumeho Pradouru, bývalého asistenta kandidáta německé krajně pravicové strany AfD, Maximiliana Kraha.
Policisté se podle dřívějších informací zabývali podezřením, že 272 milionů korun od firem z Agrofertu v letech 2010 až 2013 ve skutečnosti nešlo na reklamu, ale splatilo Čapímu hnízdu úvěr.
„Na základě hlubších analýz, které jsme provedli, a stavu tenisového hnutí jsem vzhledem k blížící se valné hromadě dospěl k názoru, že bych chtěl kandidovat na post předsedy,“ řekl Kotrba.
„Pokud to tak je, respektuji rozhodnutí výkonné rady,“ řekl v pátek večer Židek. Je krajským zastupitelem a náměstkem primátora Liberce, zda se vzdá těchto funkcí, neřekl.
„Že se kolegové z vedení při takové mediální kauze chtějí informovat z první ruky, je normální a správné. Vše v klidu projednáme po prázdninách,“ řekl ve středu Bystroň.
Podle žalobce chtěl Sovák za peníze ovlivňovat soudní rozhodnutí a své služby měl skrze známé nabízet také firmě Metrostav, jejíž rozsudek nabízel „ohnout“ za 50 až 150 milionů korun.
Spor souvisí s kauzou podvodu, ve které figuroval i uprchlý podnikatel Radovan Krejčíř. Rozhodnutí Nejvyššího soudu je dočasně zpřístupněné na úřední desce.
„Teprve tento veliký skandál – to jediné na tom vidím pozitivně – je vyburcoval k aktivitě a taky to Hanu Moučkovou smetlo. Kdyby nerezignovala, tak by ji prostě potupně odvolali.“
Se Stanislavovým jménem se pojí několik kauz. Třeba na případ whistleblowera Benýška nebo podezření na podivné rozdělování zakázek v domově sociální péče.
V kauze dopravních zakázek policie loni na podzim obvinila třináct lidí včetně tehdejšího náměstka hejtmana za ODS Michala Záchy a bývalého ředitele krajské správy silnic Davida Štěpánka.
„Preference KDU-ČSL se v posledních měsících pohybují mezi dvěma a třemi procenty. Lidovci potřebují nový, svěží vítr,“ myslí si Šimon Heller, poslanec a místopředseda českobudějovické KDU-ČSL.
Kauza trafik přispěla před více než deseti lety po policejním zásahu na úřadu vlády k pádu Nečasovy vlády. Trest zahrnuje i jeho předchozí odsouzení za křivou výpověď u soudu ve prospěch své manželky.