Cílem novely je chránit soukromí queer osob při pracovních pohovorech a usnadnit jejich postavení na trhu práce. Dosud školy žádosti o aktualizaci diplomů často odmítaly, což vedlo k problémům.
Konzervativní organizace usilují o omezení přístupu dívek ke vzdělání, o změnu učebních osnov a o ovlivňování vzdělávacích zákonů, uvádí zpráva Overseas Demographic Institutu.
Na Letenské pláni týdenní festival hrdosti sexuálních menšin vyvrcholil kulturním programem, který potrvá do pozdního večera. Podle pořadatelů se průvodu zúčastnilo zhruba 60 000 lidí.
Zákon nyní zakazuje „jakýmkoli způsobem ve vzdělávacím systému propagovat a podněcovat myšlenky a názory související s netradiční sexuální orientací nebo s jinou než biologickou pohlavní identitou“.
„V mateřské škole, když se čtou pohádky, tak to můžou být pohádky o dvou princích. Tato literatura je dostupná už i v češtině,“ upozorňuje Aleš Rumpel, manažer vzdělávání z organizace Prague Pride.
Grindr podobná omezení zavedl i na předchozích olympijských hrách poté, co heterosexuální autor odhalil homosexuální sportovce na olympijských hrách v roce 2016 v Riu de Janeiru.
Matapourův pobyt ve vězení může být prodloužen na neurčito, pokud bude odsouzený i nadále představovat hrozbu pro společnost. Výše trestu je v souladu s tím, co požadovala obžaloba.
„Svět sportu vše redukuje na pouze dvě kategorie, které ještě navíc nazývá muž a žena. To vytváří tlak na ‚kulturní války‘,“ vysvětluje sociolog genderu, médií a sexuality, Zdeněk Sloboda.
Zákon schválil v úterý drtivou většinou thajský Senát. Thajsko připravovalo zákon o rovnosti manželství víc než deset let a queer páry by tak měly získat stejná práva, jaká mají páry heterosexuální.
Konzervativní aktivisté v aplikaci na výuku jazyků spatřili věty jako „Ben a Petr se milují“ nebo „Clara se seznámila se svou ženou Marií v lesbickém baru“, píše The Moscow Times.
„V Jeruzalémě to nikdy není čistě zábava. Lidé mají dokonce trochu strach. Nikdo neví, co se semele. Je to protest. Demonstrujeme za své místo ve společnosti,“ říká jedna z účastnic pochodu.
Někteří církevní hodnostáři papeže omlouvali s tím, že italština není jeho rodným jazykem. Podle deníku La Stampa mnohé přítomné překvapilo, když z jeho úst zmíněný výraz slyšeli.
V roce 2008 prošel Brnem první velký průvod sexuálních menšin v Česku. Zúčastnilo se ho asi 500 lidí. Kvůli útokům odpůrců byla ale jeho trasa kratší a místo dvou hodin trval 20 minut.
„Tito lidé jsou nesmírně zranitelní. Nevybrali si to. Stálo je spoustu odvahy si připustit, že jsou, jací jsou, přijmout se a pak to komunikovat svému okolí,“ zdůrazňuje Martina Jakelová.
Násilí vůči osobám z komunity LGBT+ v Evropě se od podobného průzkumu z roku 2019 celkově zvýšilo. Za uplynulý rok rovněž více než třetina příslušníků této komunity zvažovala sebevraždu.
Irák čelí tvrdé mezinárodní kritice kvůli zákonu zaměřenému proti komunitě LGBT+. Zákon například trestá odnětím svobody na deset až 15 let styky osob stejného pohlaví.
Stejnopohlavní páry budou moci od příštího roku uzavírat partnerství s většinou práv, jaká mají v manželství muž a žena. Omezení se má vztahovat například na osvojování dětí.
Původní návrh počítal dokonce s trestem smrti. Podle parlamentu je cílem zákona ochrana náboženských hodnot. Zákon kritizují obhájci lidských práv i americké ministerstvo zahraničí.
Reprezentativního výzkumu Národního ústavu duševního zdraví se zúčastnilo více než 3000 lidí, z toho téměř pět procent byli gayové, lesby a bisexuálové.
Teoreticky by měl být senát sborem starších, zkušených a snad i moudrých osob. A původního antického vzoru se senát drží v tom, že má věkovou hranici pro vstup od 40 let. Což není zárukou moudrosti.
Ruské úřady za vlády prezidenta Vladimira Putina výrazně omezují práva lidí z komunity LGBT+ s tím, že jde o výmysl Západu, který ohrožuje tradiční ruské hodnoty.
Albatros Českému rozhlasu napsal, že se rozhodl knihu Nevratné poškození nevydat, protože „její text se dívá na citlivou a zároveň složitou problematiku příliš jednostranně“.
Žijí spolu deset let a čekají až budou moci uzavřít manželství. Dosavadní zákon mužům z Plzně umožňoval jen registrované partnerství, ani schválená novela zákona ale páru nevyhovuje.