Oprava paneláků by podle samosprávy stála dvacet milionů korun. Na jejich místě bude parkoviště. Suť dělníci využijí podle nezávislého starosty Lukáše Koreše do základů.
Uživatelům chodí velmi pestrá směsice sdělní. Dozví se, kdy a za kolik bude prodejce na návsi prodávat kukuřice, jaké zápasy čekají fotbalisty, co se promítá v kině, nebo kdy se bude svážet odpad.
Na Zemi žije ve městech kolem 50 procent obyvatel. V roce 2050, až populace přesáhne deseti miliard, bude pravděpodobně město domovem pro tři čtvrtiny lidí. Jak budou města v budoucnu vypadat?
Spisovatelka Iva Pekárková se vrátila z několikatýdenního pobytu na Ukrajině. „V Charkově neustále zní poplachy,“ řekla v rozhovoru pro Český rozhlas Plus.
Pětadevadesátiletý architekt Václav Krejčí zasvětil Mostu celý život. Bylo mu lehce přes třicet, když na konci 50. let minulého století vyhrál soutěž na podobu centra nového města.
Se zrodem Československa vzniklo v Praze několik desítek nouzových kolonií. Po sto letech zbytky prostupuje městská divočina s prvky vágního terénu. Pro město jsou to ale cenné přírodní biotopy.
„Desetiminutové město“ je parafráze známějšího termínu „patnáctiminutové město“, ve kterém mají obyvatelé všechna důležitá místa, jako jsou školky a lékaři, na dosah ruky.
Výprava jako první v mayské oblasti propojila umělou inteligenci a neuronové sítě při ověřování digitálních dat z leteckého snímkování LiDAR. Účastníci expedice byli v Guatemale v oblasti Pelén.
Do belgického městečka s třiceti obyvateli vyrazí ke konci roku vlna turistů za vánočními trhy a atrakcemi. Návštěvníci mohou ochutnat ardenské speciality včetně místního piva a valonského likéru.
Z masivního útoku Hamásu jsou Izraelci stále v šoku. Mnozí ztratili důvěru ve stát i armádu. Řada lidí si myslí, že události posledních dnů změnily naladění Izraelců na dlouhé roky dopředu.
„Řekli jsme si, že mezi makety pustíme na Praze 14 živé sokoly, aby holub nevěděl, který je živý a který je maketa,“ popisuje záměr starosta Jiří Zajac.
Červen byl vyhlášen nejteplejším měsícem v historii a teplotní rekordy napříč planetou trhaly jeden rekord za druhým. Podle odborníků je to „hrozivá zpráva pro planetu“.
Lidé bez domova se k práci pro městskou část dostali přes spolek Mezi4stěny, který řeší problematiku bezdomovectví. S radnicí uzavřel smlouvu, zajišťuje konkrétní dvojice a vyplácí jim odměnu.
Více než 90 % respondentů uvedlo, že jsou spokojeni s množstvím a pestrostí kulturních akcí. Naopak kritičtí byli lidé ve smyslu vnímání bezpečnosti ve městě.
V pravidelné soutěži serveru iROZHLAS.cz tento týden hrajeme o pokračování knihy To je metro, čéče. Čtenářům v ní malý Kája se svým dědou vysvětlí, jak funguje náš moderní svět.
Karlovy Vary jsou od roku 2000 krajským městem Karlovarského kraje a patří mezi světové unikáty v počtu léčivých horkých pramenů na světě. Prohlédněte si, jak se za uplynulých sto let měnilo.
Rezignuje na svůj mandát vzhledem k současné vlně kritiky? Jak odkládání volby ovlivňuje rozvoj města? Na tyto a další otázky odpovídala senátorka Hana Kordová Marvanová.
Změna zákona mohla usnadnit zdravotníkům ze zahraničí zapojení do praxe. Informuje o tom Mladá fronta Dnes. Více ve výběru z médií, který sestavil Radiožurnál.
Daria Balejová se v Řevnicích podílela třeba na úpravě přednádraží. Dřív to podle ní bylo „zbytkovou plochou po autech“. Dnes ji těší, že tudy lidé chodí třeba venčit psa.
Možná existuje lepší cesta než snaha o neustálé hloubení příkopů mezi vládou a opozicí. Například poctivé hledání společných jmenovatelů. V parlamentu jich bude méně, v komunálu více.
„Kandidoval jsem s vlastním jménem, což přestává být legrace. Prohrát s vlastním jménem, to je na vystěhování,“ zdůrazňuje v rozhovoru pro server iROZHLAS.cz.
Deník pozoruje velký zájem o levnější paliva, Reportér stěhování některých druhů zvířat do měst. A Hospodářské noviny píšou o údajích o třídění odpadu. Více ve výběru z médií Radiožurnálu.