Mladí diváci sledují velké množství braku, kvalitní film ale dokážou ocenit, myslí si výkonný ředitel karlovarského filmového festivalu Kryštof Mucha. Na festival by jich chtěl nalákat víc.
„Seriál má podtitul Co nevíme o svých dětech, a právě tajemství dětí, co si říkat, co si neříkat, co by rodiče měli vědět, co by asi už nechtěli vědět,“ říká Tomas Sean Pšenička
Do Varů přijela se soutěžním snímkem Světýlka. „Je to po 27 letech, co mám film v soutěži, před 27 lety to bylo Zapomenuté světlo,“ připomíná. „Příště to budou ‚Baterky‘,“ směje se.
Na Mezinárodním filmovém festivalu měl premiéru třetí film režiséra Jiřího Mádla Vlny, který popisuje počínání rozhlasových redaktorů i zvukových techniků v srpnu 1968.
„Je mi velkou ctí, že tu letos můžeme být s filmem Světýlka v hlavní soutěži. Natáčení s Beatou Parkanovou bylo fakt krásné a je to krásný příběh,“ vypráví herečka Elizaveta Maximová.
Je Ve jménu cti oddechová letní podívaná, nebo historické drama nepostrádající závažnost a vztah k současnosti? Ve svých nejlepších momentech film spojuje oboje.
Fišárek působil jako pedagog na Filmové akademii Miroslava Ondříčka v Písku. „Nikdo vlastně neví, co střihač dělá, jsem tomu velmi rád, ale studentům vysvětluji, že s tím musí počítat,“ říkal..
Do akce, kterou pořádá tým karlovarského festivalu, se zapojí přes pět desítek kin. V nich organizátoři uvedou novinky ze zahraničních festivalů nebo oblíbené komedie, jako je Láska nebeská.
Neužil hraje v novém snímku z letošního filmového festivalu v Karlových Varech. Bod obnovy se odehrává v roce 2041, v době, kdy lidstvo dokáže obelstít smrt. Do kin půjde v září.
„O filmech jsem dopředu nic nezjišťoval, nevěděl jsem ani, jak se film jmenuje nebo kdo je režisér. Vždycky jsem se nechal překvapit,“ říká filmový režisér.
Pořádnou slovní přestřelku vyvolal nový slovenský film Všichni lidé budou bratři o Alexandru Dubčekovi, což byl hlavní představitel Pražského jara v roce 1968.
Tarantinovi říkají samouk z videopůjčovny, který všechno odkoukal z plátna. Nikdy nestudoval žádné školy, ale filmem je posedlý odmalička. Letos 27. března oslavil šedesátiny.
„Nacvičoval jsem si, že bych něco řekl česky, ale někdo to slyšel a pomalu chtěl volat záchranku, protože si myslel, že mě potkala nějaká mozková příhoda,“ žertoval ve své děkovné řeči.
Pátečním koncertem Crowe s kapelou Indoor Garden Party zakončil turné, které se uskutečnilo po hospodách, klubech a divadlech. „Na pódiu nechci jet podle předem připraveného scénáře,“ říká.
Do kin vstupuje film Slovo Beaty Parkanové, na festivalu v Karlových Varech získal dvě ceny, za režii a za hlavní mužskou roli. Zachycuje vztah manželů, který ovlivní sovětská invaze v roce 1968.
Americký, v Portoriku narozený herec Benicio del Toro v rozhovoru mluví o proměnách filmového průmyslu, spoilerech i spolupracích s věhlasnými režiséry.
Herec Bolek Polívka se na Mezinárodním filmovém festivalu Karlovy Vary setkal i se svým australským protějškem Geoffrey Rushem. Poznali se už v minulosti.
Ve čtvrtek se bude promítat taky film Záře, za který dostal Rush Oscara nebo snímek Perem Markýze de Sade a ve středu zahájil herec projekci filmu Králova řeč.
Objednávka, zaplacení, a pak kontrola. Česká obchodní inspekce je opět na filmovém festivalu v Karlových Varech. Z navštívených restaurací téměř každá druhá zákazníka šidila.
„Je to taková moje životní obsese – setrvávání v neuvěřitelně bolestivých, destruktivních vztazích, v nichž přistupujeme na nějakou hru, jen abychom o ně nepřišli,“ říká režisér Tomasz Wiński.
Geoffrey Rush je jednou z hlavních hvězd letošního ročníku festivalu, v jeho druhé polovině se čeká také příjezd amerického herce a producenta Benicia del Toro.