Pracoval v brněnské fakultní nemocnici, v podstatě náhodou se ale dostal k léčbě dětí v Ugandě. O tom, jaké jsou rozdíly v lékařství v Evropě a Africe, mluvil s Radiožurnálem profesor Zdeněk Ráčil.
Martínek trpí závažnou genetickou chorobou a na jeho léčbu se vybralo přes 150 milionů korun. Po operaci v Montpellieru se s jeho otcem sešel redaktor Martin Balucha.
„S velikou radostí oznamujeme, že se to konečně podařilo dojednat a léčba proběhne ve specializovaném centru v Montpellier ve Francii na přelomu ledna a února příštího roku,“ uvedla rodina.
„Chci jednat s ministerstvem a pojišťovnami o tom, jestli nemůžeme dělat víc, aby o životě a zdraví nerozhodovala solidarita a to, jestli mají rodiče dost sil na sbírku,“ říká Šimáčková Laurenčíková.
Martínek kvůli vzácné nemoci ani neudrží hlavičku, pojišťovna mu léčbu neproplatí. Veřejnost na jeho léčení vybrala 100 milionů korun. „Je to úžasné,“ řekl v rozhovoru zakladatel Donia.
Ministerstvo tím reagovalo na podnět Kanceláře ombudsmana. Ta řešila mimo jiné případ matky, která v době epidemie covidu-19 nemohla několik dnů vidět svou tříměsíční hospitalizovanou dceru.
Lidé s nevyléčitelným onemocněním nebo na konci života potřebují nejen péči lékařů a zdravotních sester, ale i psychologickou a spirituální podporu, i zajištění běžných potřeb jako je jídlo a hygiena.
Manažer výrobce v prohlášení pro média uvedl, že firma dodala 300 tisíc balení, původně mělo do Vánoc přijít jen 100 tisíc dávek. K dispozici je i slabší varianta léku pro děti od tří měsíců.
„Zvlášť rizikovou skupinou jsou předčasně narozené děti, nebo děti s chronickými respiračními potížemi, kde průběh může být výrazně těžší,“ říká primář dětského oddělení v Kolíně, René Hrdlička.
Vlčkovi založením nadace navazují na aktivity své soukromé charitativní organizace Zlatá rybka, jejímž posláním je plnit přání dětem trpícím život ohrožujícím onemocněním.
Zkušené pány v saku a kravatě vystřídal na tribuně hokejového stadionu malý kluk v mikině a čepici s kšiltem dozadu. Malému Nickovi splnil klub New Jersey Devils jeho sen stát se komentátorem nejlepší ligy světa - NHL. Pět nemocných chlapců zas mezi sebe přijali Tučňáci z Pittsburghu
Padesát vybraných nejen slovenských osobností se v rámci charitativního projektu Mise - osobnosti kurýry dočasně proměnilo na kurýry a rozváží po slovenské metropoli poštovní zásilky. Lidé i firmy, kteří si je objednali, za to platí speciální příplatek, který jde na pomoc nemocným dětem.
Ne všechny děti se tento týden začaly učit ve školních budovách, některým v tom překáží nemoc. Právě takovým se snaží zameškané učivo doplnit například Základní škola při Fakultní nemocnici v Brně. Do výuky jsou tam zařazováni žáci prvního až devátého ročníku, kteří jsou chronicky nemocní, po úrazu či zdravotně oslabení.
V Česku se objevil nový trend - matky vodí do školek děti s nakažlivými nemocemi. Navíc žádají učitelky, aby jejich potomkům dávaly tišící léky. Dětský organismus je přitom mnohem citlivější a přecházení nemocí jako chřipka nebo nachlazení pro něj může mít doživotní následky.