Obvinění měli pomáhat devatenácti jiným přímým pachatelům, kteří unesli čtyři letadla a narazili s nimi do věží Světového obchodního centra v New Yorku a do budovy Pentagonu ve Washingtonu.
Jaroslav Javorský nebyl západním špionem, ale za vyzvědačství ho v Československu odsoudili v roce 1978 ke 13 letům odnětí svobody ve vykonstruovaném procesu.
Celý proces Donald Trump označil za politický a neférový a podle médií se při zodpovídání dotazů prokuratury opakovaně střetával se soudcem, který pohrozil, že mu znemožní dále vypovídat.
Od zavraždění Anežky Hrůzové uplynulo více než 120 let, pravomocně odsouzen za ni byl židovský mladík Leopold Hilsner k trestu smrti oběšením. Přesto rozsudek stále vzbuzuje pochybnosti a silné emoce.
Pohled na 50. léta jinak. „První, co by vás napadlo obecně ve veřejném prostoru – procesy, Slánský, Milada Horáková, Toufar... Snažili jsme se vystoupit z těch jednoduchých razítek,“ popisuje Stehlík.
Nově podaná žaloba Cohena viní z porušení vztahu mezi advokátem a klientem tím, že právník o Trumpovi odhalil „důvěrné informace“ a „šířil nepravdy“ v knihách, podcastech a mediálních vystoupeních.
Předsedu Ústavního soudu jmenuje prezident ze stávajících soudců instituce. V letošním roce končí mandát nejen Rychetskému, ale i jeho dalším šesti kolegům.
K znovuotevření případu došlo na základě objevení dříve neznámé skutečnosti, která by mohla rozsudek změnit. Žádost o obnovení procesu podal praprasynovce generála Syrového.
Soud v Rusku v novém procesu shledal vinným vězněného opozičního politika Alexeje Navalného, informovaly v úterý AFP a Reuters. Podle prokuratury spáchal rozsáhlý podvod.
Vyšetřovatelé se měli dostat k videím, na kterých teenageři odpalovali v opuštěných budovách petardy – obvinili proto Uvarova i z absolvování výcviku za účelem provádění teroristických aktivit.
V roce 1946 byl Stanislav Broj zvolen za Plzeňský kraj poslancem národního shromáždění. Právě v té době si komunisty ovládaná tajná policie začala zaznamenávat jeho výroky.
Čtyřiadvacetiletý Tong Ying Kit vloni 1. července najel na motorce do hloučku policistů. V ruce přitom držel transparent s nápisem „Svobodu pro Hongkong, revoluce naší doby“.
Nelson uvedl, že soudce podle něj porušil Chauvinovo právo na spravedlivý proces tím, že zamítl jeho žádost o přesunutí soudu na jiné místo. Podle Nelsona se porota a prokuratura dopustily pochybení.
Byl mezi nimi například bývalý předseda vlády Jaroslav Krejčí, ministr národní obrany Jan Syrový nebo Josef Kliment – politický tajemník prezidenta Emila Háchy.
Měli bojovat o další titul hokejových mistrů světa. Místo toho putovali na dlouhé roky do vězení. Přesně před sedmdesáti lety byli hokejisté Bohumil Modrý a spol. odsouzeni ve vykonstruovaném procesu.
Dne 10. listopadu 1951 byli v Praze na Pankráci popraveni (přesněji zavražděni) Alfréd Plocek, Miloslav Franc a Jaroslav Peške. Patřili k představitelům československé technické inteligence.
Akce měla připomenout památku Milady Horákové, kterou před 70 lety zavraždili po vykonstruovaném procesu komunisté. Promítání proběhlo z okna zaparkovaného auta.
Před 70 lety vyvrcholil justiční vraždou Milady Horákové nejvýznamnější politický proces v komunistickém Československu. Jak dopadl na život jejích nejbližších?
Proces proti Miladě Horákové a jejím údajným společníkům ve smyšlené trestné činnosti byl před 70 lety především velkým divadlem. Svou roli v něm dostala i mladičká prokurátorka Ludmila Brožová.
Krátce po osmé hodině ráno začalo v Praze soudní líčení se 13 lidmi. Obžalovaní měli za sebou několik měsíců výslechů a psychického i fyzického nátlaku ve vyšetřovací vazbě.
Podnikatele odsouzeného za úmyslné ublížení na zdraví se na podzim zastal Ústavní soud. Za sražení ženy autem dostal Janoušek 4,5 roku vězení. Trest má ale přerušen ze zdravotních důvodů.
Podle ústavních soudců bylo porušeno Janouškovo právo na soudní ochranu. Za sražení ženy si má lobbista odpykat celkem 4,5 roku, momentálně má trest přerušen ze zdravotních důvodů.
„Jménem našeho pracujícího lidu žádám proto soud, aby nad touto ničemnou bandou vyslovil rozsudek co nejtvrdší,“ požadoval v závěrečné řeči prokurátor Eduard Švach.