„Když nemáte rozvinuté kritické čtení historické kultury, tak si myslíte, že ta stavebnice propaguje holokaust. To vůbec není pravda,“ říká spoluautor učebnice.
„Rodin, které se ocitají v horší ekonomické situaci, je čím dál víc. Od covidu, i předtím krize a tak dál,“ popisuje místostarostka Prahy 7 Hana Šišková (Praha sobě).
Projekt nazvaný Choču k svojim (Chci ke svým) vyvinul ukrajinský koordinační štáb pro otázky zacházení s válečnými zajatci, tajná služba SBU, vojenská rozvědka HUR a úřad ombudsmana.
Přípravě projektu podle ministra průmyslu a obchodu Jozefa Síkely (STAN) i zástupců státních firem výsledek referenda nebrání. Chystané připomínky obce mohou ale projekt zbrzdit.
„Personální stav je takový, že je obtížné udržet základní páteř a chybí tady kdokoli, kdo by měl ambici, chuť, volnou kapacitu další služby zřizovat,“ popisuje psychiatr Tomáš Kašpárek.
Španělé mají největší síť vysokorychlostních tratí v Evropě, zároveň i nejnižší náklady na její výstavbu. Může se Česko, které samo vysokorychlostní trať připravuje, v něčem inspirovat?
Těžiště vesmírných aktivit Evropské unie leží v Praze, kde sídlí centrála Agentury Evropské unie pro kosmický program (EUSPA). Služby Galielo a Copernicus denně využívají miliony lidí po celém světě.
Hejtmanství chce území s pomocí zvířat rekultivovat. Náklady projektu odhaduje na nižší desítky milionů korun. Ještě se ale čeká na dohodu s firmou Zdeňka Bakaly, která konkrétní pozemky vlastní.
Abdar-Rahím Huwajtí protestoval proti vysídlení a sdílel o tom videa na sociálních sítích. Při nuceném vysídlování ho zastřelily údajně bezpečnostní jednotky.
Vojáci dnes ze systémů veřejné správy zpracovávají minimum informací. Bez nich je pro ně plánování obrany Česka obtížné. To se mění, popisuje generál Petr Šnajdárek.
Za podvod s údajně fiktivním projektem seniorského domu Vojnice udělil soud dva podmíněné tresty manželům Šumberovým. Podnikateli Římskému soud přidal k aktuálnímu trestu další půlrok vězení.
Mentorky neposkytují odbornou pomoc, můžou ale klientům předat kontakty na odborníky. Organizace Women for Women by nyní chtěla za mentory získat i muže.
Konsorciu firem se nelíbí provázání znaleckého ústavu s pražskými politiky, městskými firmami i třeba konkurenční firmou Metrostav a její dceřinkou Subterrou.
Lidé s trvalým pobytem ve městě mohou dostat 1000 korun ve formě virtuální poukázky. Při nákupu u místních obchodníků, kteří se projektu účastní, ušetří až polovinu nákladů.
„Máme nemocnice, které se po vzniku zákona ještě opevnily a říkají: ‚Ne, my tam rodiče pouštět nebudeme, my je tady nechceme, bojíme se jich‘,“ říká iniciátorka projektu Být spolu je normální.
Lucy Mooreové chyběly na Wikipedii články o ženách. Předsevzala si, že vytvoří příspěvek o alespoň jedné významné ženě z každé země světa. Dnes jich má napsaných přes 500.
Z podvodu a porušení autorských práv policie vyšetřuje celkem čtyři osoby. Dva hlavní podezřelí mají podle policie hluboké znalosti o světu umění, jelikož se mu už několik let věnují.
„Tady budeme vyměňovat vodní věž. Byla ne úplně zničená, ale byla prostřílená, takže nešla používat. My ji vyměníme, takže to bude znamenat stabilní vodu pro hodně lidí,“ popisuje Štefan.
Prostředí, která si vybírám, nechci patetizovat, mým záměrem je do obrovského množství představ, které máme a které se nesou mediálním prostředím, přinést něco, co klišé naruší, říká dokumentaristka.
„Budova má náměstí i nahoře. Není to ani tolik dům, je to kus města a náměstí. Lidé na něj budou chodit, budou na něj lézt a budou si ho užívat uvnitř i zvenku,“ říká vedoucí projektového týmu.
Vědeckému týmu BioRescue se poprvé podařilo úspěšně vložit embryo do těla nosorožčí samice. Metodu odborníci vyzkoušeli s embryem nosorožce bílého jižního.
Koncept vymyslela skupina lidí v roce 2015. Sehnali peníze a dohlíželi na výstavbu. Celkové náklady vyšly na téměř 10 milionů eur, z toho dva miliony šly z úspor iniciátorů projektu.
Jak z průzkumu založeném na mimořádném vzorku online populace vyplynulo, nejsou na tom Češi vůbec špatně. A vše se odvíjí od důvěry v klíčové instituce – politiky, média, úřady a autority.
Během roku vyrazil tým Ověřovny také mezi čtenáře s přednáškami a workshopy. Práci ověřovatelů si vyzkoušelo patnáct seniorů. Jak poznávat falešné zprávy jsme školili také třeba městské policisty.
„Odmala ve mně byla touha jednou architekturu tvořit, ale taky historickou architekturu zachraňovat,“ popisuje Lejsek. Hrádek u Sušice, který koupil, patřil k nejohroženějším stavbám Plzeňského kraje.