Místostarosta Hynek Sekanina zvolený za hnutí STAN potvrdil, že obec zatím o peníze ze státního fondu nepožádala. Vůbec poprvé se tím bude zastupitelstvo zabývat teprve příští týden.
„Od prvního září bude podpora nabízena v programu Nová zelená úsporám light, ale bude o 30 000 korun nižší,“ říká ke změně dotací na kotle ředitel Státního fondu životního prostředí Petr Valdman.
Plánované zvýhodněné úroky pro žadatele v dotačním programu Oprav dům po babičce zatím nejsou dostupné. Podle ředitele Státního fondu životního prostředí Petra Valdmana se na jejich spuštění pracuje.
„Budou tam přístřešky, ochrana proti větru a dešti, ale ubikace nebudou vytápěné, takže tam nelze umístit třeba lva. Ale je to ideální pro chladnomilné šelmy jako rys, puma, tygr,“ říká kurátorka.
Ministerstvo dopravy by chtělo, aby 30 procent výnosů šlo do Státního fondu dopravní infrastruktury. Ministerstvo financí ale požaduje, aby byly peníze dál příjmem přímo státního rozpočtu.
Na opravy domů česká vláda určila desetinu z 500 miliard korun, které do roku 2030 dostane na dekarbonizaci z Modernizačního fondu Evropské unie, tedy z výnosů z emisních povolenek.
Vláda se v rámci konsolidačního balíčku zavázala k seškrtání desítek miliard dotací. „Můj resort žádné dotace směřující podnikatelským subjektům nemá,“ říká ministr životního prostředí Petr Hladík.
Paragraf 4c zákona o střetu zájmů se nyní netýká třeba Státního zemědělského intervenčního fondu nebo Státního fondu životního prostředí, přes něž se vyplácejí miliardy z veřejných rozpočtů.
Program Nová zelená úsporám během dvou let zadotoval 32 tisíc nových fotovoltaických elektráren. Začátkem června stát zveřejnil podmínky pro novou dotační výzvu od září.
„Dokážeme uspokojit dvanáct až třináct tisíc domácností z daných prostředků, které činí 1,5 miliardy korun,“ vysvětluje ředitel Státního fondu životního prostředí Petr Valdman.
Státní fond životního prostředí za letošní rok eviduje do konce září 35 621 žádostí o příspěvek na domácí elektrárny. To je proti celému loňskému roku nárůst o 300 procent.
Šéf hnutí ANO Andrej Babiš už není premiérem řadu měsíců a český zákon o střetu zájmů se ho netýká. Úředníci rozdělující eurodotace přesto řeší, zda už můžou firmy z Agrofertu čerpat dotace.
Šéf hnutí ANO Andrej Babiš už není deset měsíců ve vládě, a přesto jeho střet zájmů stále zaměstnává české úředníky. Ti mají na stole žádosti Agrofertu o dotace, ale nevědí, zda peníze přiklepnout.
Poslanci sice ve středu novelu zákona o střetu zájmů schválili, šlo ale o minimalistický návrh, který vyřeší pouze problém s uzavřeným registrem majetkových přiznání politiků.
Zájem o kotlíkovou dotaci od konce srpna projevilo asi deset tisíc lidí, příspěvek jim pokryje 95 procent nákladů. Topenáři však hlásí, že dodávky kotlů se zpožďují a všechny je vyměnit nestihnou.
Škody na majetku kraje jsou 800 milionů korun a na obecním 721 milionů, vyplynulo podle náměstka jihomoravského hejtmana Jana Zámečníka (KDU-ČSL) ze zpřesňujících posudků.
Nedoplatit poslední milion z celkem desetimilionové dotace se loni v létě rozhodl dnes již bývalý náměstek Státního fondu životního prostředí Leo Steiner. V srpnu ale v úřadu skončil.
50 miliard korun za deset let - tolik vláda loni slibovala investovat do boje se suchem. Za peníze chtěla stavět třeba nové vodovody nebo rybníky. Jaké sliby se už podařilo splnit?
Podle ředitele fondu životního prostředí se zákon o střetu zájmů nevztahuje na národní dotace. K těm evropským se nechce vyjádřit, unijní nařízení ke střetu podle něj ale porušováno není.
Ministr to napsal v odpovědi interpelaci na dotaz poslance Františka Elfmarka (Piráti), na kterou jako první upozornil Seznam Zprávy. Redakce iROZHLAS.cz zveřejňuje celé vyjádření.
Steiner pozastavil národní dotaci podniku Ethanol Energy z holdingu Agrofert v polovině července. Zdůvodnil to možným střetem zájmů českého premiéra Andreje Babiše (ANO).
Ze Státního fondu životního prostředí odešel náměstek Leo Steiner, uvedl server Seznam Zprávy. Skončil pár týdnů poté, co pozastavil vyplacení částí dotací pro Ethanol Energy patřící Agrorfertu.
TOP 09 chce dotace pro Babišovu bývalou firmu Agrofert, které ministerstvo financí podle zjištění serveru iROZHLAS.cz nepředložilo k proplacení Evropské komisi, projednat ve sněmovně.
Ministerstvo financí nepředložilo Bruselu k proplacení kromě projektu na linku na toastový chléb Penam dalších 11 projektů firem holdingu Agrofert za více než 61 milionů korun.