Úspěchem studie bylo, že emoce badatelé dokázali navodit i pozorovat. Mozek účastníků pokusu reagoval jinak, než když šlo o samotné kladné, nebo záporné emoce.
Život je skvělý je osobní dokumentární výpověď mladého palestinského filmaře, který se vypraví na svůj první výjezd do Evropy. Netuší však, že se z měsíčního pobytu v Norsku stane nucený exil.
Z loňska mají lidé podle agentury pocit zklamání a únavy. Více než čtyři pětiny lidí ale na začátku letošního roku uvedly, že jsou celkově se svým životem spokojeny.
Spolek Květina spolu s vedením města Teplice od června zajistil bydlení pro pět lidí. V projektu ale pokračují – další člověk bez přístřeší by se měl nastěhovat v lednu.
Z masivního útoku Hamásu jsou Izraelci stále v šoku. Mnozí ztratili důvěru ve stát i armádu. Řada lidí si myslí, že události posledních dnů změnily naladění Izraelců na dlouhé roky dopředu.
„Nejtěžší částí mé práce je být v nemocnicích. Vidět děti, mladé lidi bez nohou, bez rukou, některé lidi bez očí. Je to těžké, ale velmi důležité postarat se o každého,“ říká starosta Kyjeva.
„Teleskop mně přijde jako možná revoluce v tom, co vlastně víme o světě, ve kterém existujeme. Možná tam bude něco, co vůbec nečekáme,“ říká o možných objevech teleskopu Günther Kletetschka.
Kvůli neustálému ostřelování je složité na východě Ukrajiny, převážně v ostřelovaných městech a vesnicích, humanitární pomoc doručit těm, kdo ji nejvíc potřebují.
Rouhačský výrok vyvolal mezi věřícími vlnu nevole, v USA se začaly i pálit desky kapely. A jak se ukázalo o několik let později, pro Lennona měl i mnohem tragičtější následky.
V noci se Lvovem rozléhaly sirény upozorňující na možný nálet. Teď na ulici zní píseň starého harmonikáře. I takovéto kontrasty v současnosti západoukrajinské město nabízí.
Pokus spočíval v posílení proteinu sirtuinu označeného jako SIRT6. Je známo, že hladina tohoto proteinu s věkem klesá a že stimulace jeho tvorby by byla prospěšná. Do výzkumu bylo zařazeno 250 myší.
Ekvádorská společnost Quito Post Mortem nabízí zájemcům nevšední turistickou atrakci. Uprostřed noci je zavede na hřbitov El Tejar v metropoli Quitu, kde je na chvíli zavře do temné hrobky.
Ministr školství Robert Plaga (ANO) chce zachovat podobu zkoušky. Chyba je podle něj v systému výuky, tu je možné napravit nejdříve za osm let. Více v přehledu tisku, který sestavil Radiožurnál.
Pokud je práce sociálních pracovníků dobrá a padne na úrodnou půdu, klient jednoho dne odjede a už se nevrátí. „Funguje jako každý jiný, má práci, kde bydlet, a ti šťastnější dokonce svou rodinu…“
Na Tycha Brahe si asi pamatujete především díky legendám o jeho podivné smrti. Další informace o dánském astronomovi, který působil na dvoře krále a císaře Rudolfa II., ovšem už tak známé nejsou.
Kde na světě se žije nejlépe? Většinou v severských zemích, alespoň to ukazuje žebříček firmy Deloitte a neziskové organizace Social Progress Imperative. Česku patří 26. místo.
Římskokatolická církev ve středu oznámila změnu svého náhledu na trest smrti. Nově ho považuje za nepřípustný za všech okolností. Dosavadní katechismus ho přitom povoloval ve výjimečných případech.
Kde na světě se žije nejlépe? V severských zemích, alespoň to ukazuje žebříček Boston Consulting Group. Česku patří 24. místo, o několik příček tak předstihlo jak Polsko, tak Slovensko.
Čeští vědci významně pomohli s přečtením genomu složité vodní řasy. Mezinárodní tým se jí zabýval proto, aby odhalil, jak se zhruba před 500 miliony let odehrál přechod organismů z vody na souš.
Nejdražším městem pro život je letos už pátým rokem v řadě Singapur. O druhou a třetí příčku se dělí Curych a Paříž. Uvedla to v páteční zprávě britská analytická společnosti EIU.
Kromě obecné i speciální teorie relativity nebo vysvětlení fotoefektu má Albert Einstein na svém kontě ještě jeden daleko méně známý objev - teorii šťastného života.
Ve hvězdně obsazeném sci-fi thrilleru stihne skupina vědců na Mezinárodní vesmírné stanici v 90 minutách objevit marťanský život, zkultivovat ho a rovnou i naštvat.
Dva vědecké týmy už osm let zkoumají, jak to, co jíme, ovlivňuje délku našeho života. Obě skupiny stále vedou spory ohledně řady výzkumů, které provedly. Zatím zjistili, že štíhlí lidé mohou žít déle a že méně kalorií lidskému organismu prospívá. Omezení příjmu kalorií může skutečně prodloužit život až o 30 procent, jak ukazují některé pokusy na zvířatech z 90. let, napsal italský deník La Repubblica.
Život v Česku se dál prodlužuje. Za jediný rok se protáhl o zhruba sedm měsíců. Muži se tak loni oproti roku 2013 mohli dožít téměř 76 let, ženy zhruba 82 let. Vyplývá to ze statistické ročenky ČR 2015, kterou zveřejnil Český statistický úřad.