V Praze, Brně a Ostravě se hrálo, zpívalo a tančilo proti konci světa
Konec světa se nekoná, znělo ve čtvrtek večer v pražské Incheba Aréně, brněnské Flédě a ostravském Plynojemu. Právě na těchto místech se současně konal koncert kapel The Tap Tap, Chinaski, Tatabojs nebo Buty. Všichni se společně snažili pozitivní energií odvrátit avizovaný konec naší civilizace.
I kdyby měl v průběhu dnešního dne konec světa skutečně nastat, tak si ty poslední hodiny svého života lidé v Incheba Aréně určitě užili. O hudbu, zpěv a tanec nouze nebyla. Snad nikdo v hale se zániku naší civilizace příliš neobával.
„My jsme se přišli pobavit a určitě se připravit na ty Vánoce, ale myslím si, že žádný konec světa nebude. To je jenom takový mýtus. Ono to vlastně pořádně není pravda," prohlásila vesele návštěvnice koncertu. „Oni všichni o tom mluví, ale já tomu moc nevěřím," dodala další.
V Praze, Brně a Ostravě se konal koncert proti konci světa. Pražský navštívila i redaktorka Anna Königsmarková
„Když jsou lidi schopný se vybičovat k takovéto práci a spolupráci, tak ten svět musí pokračovat, to by jinak bylo divný," míní optimisticky dirigent kapely The Tap Tap Šimon Ornest.
Zpěvákovi Danu Bártovi, který na koncertě vystoupil se skupinou Illustratosphere, je téma konce světa už mírně řečeno protivné:
„To s těmi jedničkami, dvojkami a tak dále mě neskutečně rozčiluje. Protože já jsem to sousloví fakt za poslední měsíc slyšel denně milionkrát. Já si už vlastně
říkám, že to prostě v lednu zmlkne."
Motivací pro jeho vystoupení nebyl ani příliš boj proti konci světa, ale za lepší svět. Koncert měl totiž také shromáždit finanční prostředky na vybavení bezbariérového vzdělávacího centra při Jedličkově ústavu v Praze.