Obrázky z Dějin udatného českého národa ozdobily několik škol ve Velké Británii

„Dějiny udatného českého národa a pár bezvýznamných světových událostí“ - tak se jmenuje proslulé leporelo výtvarnice Lucie Seifertové. Vyneslo jí řadu ocenění - včetně Litery a Zlaté stuhy. Originální a vtipná knížka teď pomáhá propagovat Českou republiku i na anglických školách.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Výtvarnice Lucie Seifertová během rozhovoru

Výtvarnice Lucie Seifertová během rozhovoru | Foto: Alžběta Švarcová | Zdroj: Český rozhlas

Lucie Seifertová se podílela na doprovodném dětském programu Českého centra k olympijským hrám v Londýně a svými obrázky, zvětšenými na tapety, ozdobila několik vybraných škol.

„Anglické děti neznají svoji historie, ale budou lépe znát naši historii. Tak jsem se snažila to zaměřit co nejvíce na témata, která máme podobná,“ říká Seifertová s tím, že hlavně nechtěla někoho nudit.

Přehrát

00:00 / 00:00

O cestu obrázků z Dějin udatného českého národa do Velké Británie se zajímala reportérka Pavla Dluhoschová

Co si anglické děti z jejích obrázků o české historii odnesou, Seifertová zatím neví. Školy je teprve nainstalovaly. „Já jsem jim posílala velmi podrobný rozkres, jak kam co dát, aby to vypadalo opravdu co nejlépe. To skutečně splnili a udělali to moc hezky.“

Na anglických školách zůstanou výjevy z dějin udatného českého národa až do srpna. Lucie Seifertová už ale v hlavě nosí nový projekt – „Dějiny pro nejmenší“. Tento týden v něm vyšla první knížka - Pohádka o Bruncvíkovi. Autorka ji věnovala svému čtyřletému synkovi.

Pro předškolní děti výtvarnice plánuje vydat ještě další příběhy - třeba Horymíra, Bivoje nebo Karla IV.

Pavla Dluhoschová, Matěj Skalický Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme