Fotbalisté Sparty si spravili chuť ve Zlíně, soupeři dali pět gólů. Na první Plzeň ztrácejí čtyři body

Fotbalisté pražské Sparty vyhráli v 9. kole na ve Zlíně 5:2 a na vedoucí tým nejvyšší soutěže Plzeň ztrácí čtyři body. Skóre zápasu otevřel hostující Ondřej Čelůstka, v 41. minutě srovnal Dominik Simerský, ale ještě do pauzy poslal hosty znovu do vedení Filip Panák. Po změně stran se za Pražany prosadili ještě Jakub Pešek, Lukáš Haraslín s přispěním bránícího Simerského a střídající Martin Minčev, za Zlín snížil Tomáš Poznar.

Zlín Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Sparta porazila Zlín potřetí za sebou a podruhé po sobě venku o tři branky. Letenští zvítězili po dvou kolech a na vedoucí tým tabulky Plzeň ztrácejí čtyři body.

Baník otočil zápas s Bohemians, Plzeň si výhrou nad Pardubicemi upevnila první příčku v tabulce

Pražané se vítězně naladili na náročný týden, v němž nejprve ve čtvrtek nastoupí v Evropské lize proti Glasgow Rangers a poté v neděli přivítají v derby Slavii. Zlínští v lize potřetí za sebou prohráli.

„Ševci“ si v úvodních minutách vytvořili mírnou územní převahu, ale víc než roh z ní nevytěžili. Naopak doplatili na nekoncentrovanost v obraně. Na Peškův přímý kop naskočil v osmé minutě nejvýše Čelůstka a "koníčkem" poslal míč do sítě. Zlínský odchovanec skóroval poprvé v sezoně, ale branku do sítě mateřského klubu neslavil.

Postupem času získávala navrch Sparta. Ve 26. minutě hlavičkoval po rohovém kopu Pavelka a od druhého gólu zachránil domácí výtečným zákrokem Rakovan, který po půlhodině zlikvidoval i Peškův brejk.

Domácí za svoji poločasovou aktivitu nakonec dostali odměnu. Po přetaženém rohovém kopu vrátil v 41. minutě míč do šestnáctky Fantiš, zblízka vystřelil Vraštil a balon do sítě doklepl stoper Simerský.

Druhá půle

V první minutě nastavení úvodního dějství však Zlín opět neuhlídal standardní situaci Sparty. Po Peškově rohovém kopu a prodloužení na přední tyči hlavičkoval zblízka Panák a dal svůj první gól v dresu Pražanů.

V 57. minutě Letenští zvýšili. Hložek našel na hranici pokutového území volného Peška, který si ke dvěma asistencím připsal i branku, když přehodil vyběhnutého Rakovana.

V 73. minutě rozhodčí Machálek zápas přerušil pod hrozbou ukončení kvůli rasistickým pokřikům z domácího „kotle“ směrem k rumunskému brankáři Sparty Nitovi. Situace v hledišti se zklidnila a v 81. minutě bylo definitivně rozhodnuto. Haraslín vystřelil z hranice šestnáctky a míč tečoval mimo Rakovanův dosah Simerský.

V 90. minutě snížil po brejku nejlepší zlínský střelec Poznar, ale poslední slovo měli hosté. Hned za minutu se prosadil k tyči střídající Minčev. Zlín doma prohrál počtvrté z pěti zápasů této ligové sezony.

9. kolo první fotbalové ligy:

Fastav Zlín - Sparta Praha 2:5 (1:2)
Branky: 41. Simerský, 90. Poznar - 8. Čelůstka, 45.+1 Panák, 57. Pešek, 81. Haraslín, 90.+1 Minčev. Rozhodčí: Machálek - Hrabovský, Hurych - Adam (video). ŽK: Čanturišvili, Hrubý, Tkáč, Vraštil, Cedidla - Hložek. Diváci: 4520.