Derby v 36. kole druhé anglické fotbalové ligy mezi Birminghamem a Aston Villou narušilo v úvodu utkání napadení záložníka hostů Jacka Grealishe domácím fanouškem. Grealish pak ve druhém poločase rozhodl jediným gólem o výhře Aston Villy 1:0.

Birmingham Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

V deváté minutě vybojoval odchovanec Aston Villy Grealish rohový kop a přesouval se před soupeřovu branku, když k němu zezadu přiběhl z hlediště muž a nic netušícího fotbalistu udeřil zezadu pěstí do obličeje.

Násilníka okamžitě zpacifikovali pořadatelé a Grealishovi spoluhráči. Podle vyjádření policie byl útočník zatčen a převezen do vazby.

Zápas po krátké chvíli pokračoval a v 67. minutě ho rozhodl křížnou střelou z hranice vápna právě Grealish. Aston Villa se tak posunula na deváté místo o bod před svého rivala.